reklama
reklama

Ludzie chcą więcej pociągów. Już 2000 podpisów w tej sprawie

Gospodarka, Wiadomości, 23.05.2023 14:20,
Petycję cały czas można podpisywać.
Ludzie chcą więcej pociągów. Już 2000 podpisów w tej sprawie
Pod internetową petycją w sprawie uruchomienia dodatkowych pociągów na linii kolejowej 117 w rel. Kraków - Bielsko-Biała złożono już 2000 podpisów.

- To naprawdę bardzo dobry wynik, pokazujący zarazem jak bardzo potrzeba zwiększenia liczby kursów. Ludzie coraz chętniej korzystają z połączeń kolejowych, rezygnując z podróży własnymi samochodami, jak również ciasnymi busami prywatnych przewoźników drogowych które na dłuższą metę nie mają nic wspólnego z komfortem. Żeby jednak przyciągnąć jeszcze więcej pasażerów należy uruchomić więcej pociągów, dopasowując rozkład jazdy do potrzeb jak największej liczby pasażerów i stopniowo zacząć wymieniać tabor zastępując wysłużone już składy nowoczesnymi pojazdami. W naszym województwie wygląda to niestety tak, że samorządy dużo więcej pieniądze przeznaczają dla Kolei Małopolskich, w efekcie czego widzimy jakim taborem jeździ ten przewoźnik, a jakim jeżdżą Przewozy Regionalne. Do Małopolskiego Zakładu POLREGIO trafia coraz więcej składów z różnych części Polski, a to dlatego, że tam sukcesywnie udaje się pozyskiwać temu samemu przewoźnikowi nowoczesne pojazdy - podkreślają pasażerowie, zaangażowani w tej sprawie.

Petycję można cały czas podpisywać tutaj: https://secure.avaaz.org/community_petitions/pl/
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Nara1234, 24.05.2023 08:46

Popieram taka inicjatywę tylko czy to coś da sami pisaliśmy podobna petycje w sprawie zwiekszenia kursowania pociągów na linii 98 czyli Sucha Beskidzka -Chabówka i do tej pory nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi od Marszałka województwa małopolskiego ani od PoRegio w Krakowie życzę powodzenia w akcji zbierania podpisów pod petycja

obserwator2012, 24.05.2023 06:27

@ koniczynka najlepsze w tym wszystkim jest to, że komentarze piszą osoby, które mają problemy ze sobą

Koniczynka, 23.05.2023 20:36

Najlepsze w tym wszystkim jest to, że podpisy składają pod petycją osoby, które nie jeżdżą pociągami. Zwiększenie ilości kursów to nie wszystko. Podstawa to dopasowanie rozkładu jazdy do potrzeb podróżujących. Bo obecnie 70 procent kursów jest zbytecznych!!!!!

wilku, 23.05.2023 19:47

Twierdzenie, że przez kolej tworzą się korki jest równoważne bzdurnym twierdzeniom, że korki tworzą się przez znak STOP przed skrzyżowaniem, przez sygnalizację świetlną CZERWONĄ oraz tak zwaną "regułę prawej ręki", nie mówiąc o przejściach dla pieszych. Korki tworzą samochody i są tworzone przez samochody. Jak mawiał pewien klasyk w filmie Rejs "jest się twórcą i tworzywem" ;-)

Dominik, 23.05.2023 18:35

@Delpiero Pewnie, im więcej ludzi w samochodach to ulice się mniej korkują zamiast jeździć pociągiem XD

Delpiero, 23.05.2023 16:43

przez kolej tylko się korkuje, żeby kilka osób moglo się przejechać... poza tym szkoda kasy na to

Dominik, 23.05.2023 15:42

Tak na logikę aby zwiększyć zasięg petycji wypadało by rozszerzyć ją o portale w Bielsku i Krakowie.