reklama
reklama

Lada dzień rusza przebudowa osiedla w Andrychowie

Gospodarka, Wiadomości, 02.08.2021 18:10, eł
Do tej pory było to miejsce, które mieszkańcy uważali za najbardziej zaniedbane w Andrychowie.
Lada dzień rusza przebudowa osiedla w Andrychowie

Osiedle przy ulicy Olszyny w Andrychowie już od dawna przedstawia obraz nędzy i rozpaczy. Stary asfalt jest mocno sfatygowany, na nierównych chodnikach nietrudno skręcić nogę, a dzieciom brakuje bezpiecznego miejsca do zabaw. Na szczęście nadchodzi kres udręki mieszkańców. Jeszcze w tym miesiącu ma ruszyć zapowiadana od lat przebudowa osiedla.

Tym razem nie są to jednak czcze obietnice. Umowa z wyłonionym w przetargu wykonawcą pierwszego etapu inwestycji została już podpisana. Remont wykona Przedsiębiorstwo Usługowo–Handlowo–Transportowe WIKOS FRESH Michał Strzelec z Babic. Jak informuje wiceburmistrz Andrychowa Wojciech Polak, przebudowa rozpocznie się jeszcze w tym miesiącu. – Niebawem zaczną jeździć koparki. Termin zakończenia planowany jest na styczeń przyszłego roku, ale myślę, że odbiór inwestycji nastąpi w lutym – mówi Wojciech Polak.

Firma z Babic przeprowadzi najpierw roboty przygotowawcze i rozbiórkowe oraz wycinkę niektórych drzew, przebuduje sieć gazową i wykona przyłącze kanalizacji sanitarnej. Następnie zajmie się budową jezdni o nawierzchni z betonu asfaltowego, miejsc parkingowych, chodników, zjazdów, ścieżki rowerowej oraz oświetlenia. Urządzi też nowy plac zabaw z bezpieczną nawierzchnią. Obok niego powstanie siłownia plenerowa, a wszystko to będzie ogrodzone. Wykonawca zadba też o odpowiednie oznakowanie i posadzi ozdobne drzewa i krzewy. Całość tych prac ma kosztować 4,5 mln zł.


reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

FeelFree, 02.08.2021 19:08

Zadbanie o stan dróg, chodników, place zabaw itd. należy do PODSTAWOWYCH obowiązków władz gminy, dopuszczenie do takiego stanu jak obecnie to SKANDAL I WSTYD dla obecnego burmistrza. Bo przecież wójtowie i rada miasta woleli utopić potrzebne na te prace miliony zamiast w strefie ekonomicznej na osuwającym się terenie... w ten sposób pokazując jak troszczą się o swoich mieszkańców, zwłaszcza tych, którzy przez całe swoje życie budowali swoją pracą to miasto...