reklama

Ponad 300 osób przeciwko budowie biogazowni

, Gospodarka, Wiadomości, 01.08.2021 19:20, red
Inwestycja nie dojdzie do skutku.
Ponad 300 osób przeciwko budowie biogazowni
Ponad 300 mieszkańców miejscowości Gierałtowiczki (gmina Wieprz) i sąsiednich miejscowości podpisało się w ostatnich dniach pod protestem przeciwko planom budowy biogazowni, która miała powstać w Gierałtowiczkach.

Biogazownię planował budować jeden z przedsiębiorców w sąsiedztwie lotniska w Gierałtowiczkach. Wszystko wskazuje na to, że do inwestycji nie dojdzie.

Protest podpisany przez ponad 300 osób wypłynął do Urzędu Gminy Wieprz. Władze gminy poinformowały, że jeśli tak wiele osób protestuje, to temat budowy "upadł" i biogazownia nie powstanie.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

FeelFree, 02.08.2021 17:52

@django - protestujących na pewno będzie więcej, natomiast z racji tego, że andrychowska władza ignorowała zdanie Mieszkańców wielokrotnie to i tak należy po prostu odwoływać się od decyzji rady miejskiej, najpierw do niej samej, potem do UW i SA, jeśli jest ona sprzeczna z interesem JEDNEGO chociażby mieszkańca. A nie sprawdzać, czy wójt będzie się liczył ze zdaniem Obywatela Gminy, bo wiemy, że z tym liczeniem jest bardzo różnie. Sąd będzie dobrze wiedział co zrobić, zwłaszcza, że sprawa z lokalizacją zakładu "termicznego przetwarzana odpadów" w granicach miasta jest ewidentna. Odnośnie taczek, to uważam osobiście, że im szybciej się zmieni układ władzy w Andrychowie tym mniej szkód dla gminy, bo obawiam się na podstawie dotychczasowych obserwacji, że to jeszcze nie koniec możliwości ekipy pana Żaka. To BIERNOŚĆ Mieszkańców pozwala temu składowi: wójtowie + rada na takie wydawania naszych wspólnych pieniędzy i zadłużanie gminy.

mc, 02.08.2021 09:27

I bardzo dobrze ze ludzie są solidarni , coraz wiecej jest pseudoprzedsiebiorców którzy chcą budowac biogazownie , chlewnie chodowle robactwa itp otzymuja dofinansowania z unii budują te zakłady i zostawiaja cały ten syf mieszkańcom , ile juz było wynajmowanych miejsc działek gdzie były i są składowane odpady niebezpieczne gdyz pseudo firma zarejestrowana na słupa czytaj np bezdomnego zwoziła i składowała odpady przeznaczone do "recyklingu" , dostawała olbrzymie pieniadze z firm angielskich niemieckich , składowiska ulegały "samozapłonowi " w ten sposób powstaja kolejne ary wolnych miejsc do składowania, ludzie trzeba pilnowac i reagowac na to co sie dzieje w okolicach waszych domostw i miejscowosci jesli sam nie zadbasz nikt tego za ciebie nie zrobi.

django, 02.08.2021 09:00

Może i protestujących będzie więcej, ale w odróżnieniu od Władz w Gierałtowiczkach Andrychowscy włodarze będą mieli to głęboko w nosie. Już nieraz pokazali jak się liczą z mieszkańcami. Tylko wyjazd na taczkach z żakiem, zastępcą i łysym na pokładzie pomogą.

Burakz wiejskiej , 02.08.2021 08:35

no to myślę że na białej drodze będzie więcej przeciwników

Skalpel, 01.08.2021 20:01

W Andrychowie przy Białej Drodze chętnie wybudują.