reklama

Co za akcja! Policjant po służbie ruszył w pościg za pijanym kierowcą

, Na sygnale, Wiadomości, 02.08.2021 12:42,
Badanie stanu trzeźwości kierowcy volkswagena wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie
Co za akcja! Policjant po służbie ruszył w pościg za pijanym kierowcą
W piątek (30.07) policjant ruchu drogowego będąc po służbie na parkingu przed jedną z posesji w Kleczy Dolnej zauważył volkswagena z widocznymi uszkodzeniami. Uszkodzona była również elewacja budynku oraz ogrodzenie przy parkingu.


To wzbudziło w policjancie podejrzenie, że kierujący może być pod wpływem alkoholu i być może jest sprawcą kolizji. Gdy funkcjonariusz podszedł do pojazdu, kierujący volkswagenem ruszył gwałtownie i zaczął uciekać w kierunku drogi krajowej nr 52. Policjant prywatnym samochodem podjął krótki pościg za mężczyzną. Gdy ten zjechał na pobocze, funkcjonariusz wówczas podbiegł do samochodu, zabrał kierującemu kluczyki i powiadomił o zdarzeniu dyżurnego. Badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Patrol Policji ustalił również, że to właśnie kierujący volkswagenem doprowadził do uszkodzenia budynku i ogrodzenia mieszkańcowi powiatu wadowickiego za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna poniesie również odpowiedzialność finansową za spowodowanie uszkodzeń.

- Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reagowania, powoduje błędną ocenę odległości czy prędkości. Pijani kierowcy są poważnym zagrożeniem na drodze, więc reagujmy na takie zachowania i informujmy o tym odpowiednie służby - informuje mł. asp. Agnieszka Petek, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

źródło: KPP Wadowice

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy