reklama
reklama

Kto pokieruje gminnymi autobusami w Andrychowie?

Gospodarka, Wiadomości, 07.10.2023 08:07,
Nowa umowa zostanie podpisana na 4 lata.
Kto pokieruje gminnymi autobusami w Andrychowie?

Od kilku lat w gminie Andrychów funkcjonuje gminna komunikacja oparta o kilkanaście autobusów, które kursują po liniach lokalnych w mieście i wioskach gminy. Andrychów był pierwszym miastem w regionie, które wprowadziło takie rozwiązanie - potem w ślady Andrychowa poszły m.in. Wadowice.

Formanie autobusy są gminne, ale operatorem komunikacji jest zewnętrzna firma. Kilka lat temu w przetargu na operatora wybrano PKS Południe.

Umowa z PKS na obsługę gminnych autobusów powoli się kończy. W urzędzie w Andrychowie przygotowują się właśnie do ogłoszenia przetargu w drodze którego wybrany zostanie operator gminnej komunikacji na kolejne 4 lata - od stycznia 2024 roku.

Za tę usługę gmina zapłaci kilka mln zł, w czteroletnim okresie. Ile dokładnie - to zależy od ofert.
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy