reklama

Koniec problemów z wodą? Powstaje nowe ujęcie

Gospodarka, Wiadomości, 20.09.2023 15:50,
Do połowy przyszłego roku wszystko ma być gotowe.
Koniec problemów z wodą? Powstaje nowe ujęcie
W ostatnich latach w Zator bardzo mocno się rozwija. Powstają nowe domy i budynki wielorodzinne z setkami mieszkań, zakłady pracy w strefie ekonomicznej, a cały czas rozbudowywany jest park rozrywki Energylandia. Dlatego w całej gminie coraz częściej pojawia się problem z wodą. Zdarza się, że ciśnienie wody z gminnego wodociąg w domach i mieszkaniach jest bardzo niskie.


Te problemy ma rozwiązać nowe ujęcie wody wody w Zatorze. Inwestycja właśnie ruszyła. Zgodnie z umową zawartą z wykonawcą nowe ujęcie wody pitnej ma być wykonana do 30 czerwca 2024 roku.

Inwestycja obejmuje m.in.: budowę drenażowego poddennego ujęcia wody z rzeki Skawy, a także przebudowę istniejącej infrastruktury pozwalającej na pobór wody oraz jej dostarczenie do Stacji Uzdatniania Wody (SUW) przy ul. Zamkowej.

- Dzięki tej inwestycji nasza gmina będzie zabezpieczona w wodę w długiej perspektywie czasu - zapewniają władze Zatora.


foto: UM Zator

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy