reklama
reklama

Koniec busów z Zatora do Krakowa. Po 19 latach przewoźnik zaprzestaje kursowania

Gospodarka, Wiadomości, 27.02.2024 18:32, red
Pasażerom pozostają na razie pociągi.
Koniec busów z Zatora do Krakowa. Po 19 latach przewoźnik zaprzestaje kursowania
Firma Globus poinformowała, że dniem 29 lutego - po 19 latach - przestaje obsługiwać połączenia z Zatora przez Spytkowice i Brzeźnicę do Krakowa. Powód: połączenia stały się nierentowne, a jak podano - spowodowane to było konkurencją ze strony transportu kolejowego.

Z busów korzystają m.in. uczniowie szkół branżowych i pracownicy zakładów położonych na trasie przejazdu. Teraz pasażerom pozostają już tylko połączenia kolejowe pomiędzy tymi miejscowościami.


Być może kiedyś połączenia autobusowe, busowe wrócą w jakiejś postaci na tę trasę. Niedawno rozmawiali o tym włodarze Zatora, Spytkowic i Brzeźnicy. Zamierzają się starać o dotacje z budżetu państwa na ten cel.

- Władze lokalne rozważają różne formy wsparcia w tym dofinansowania, które umożliwiłyby utrzymanie linii autobusowej jako ważnego elementu lokalnej infrastruktury komunikacyjnej. Pragniemy nadmienić, że trwają również rozmowy z firmą Bako, mające na celu przywrócenie linii autobusowej z Bachowic do Oświęcimia. Jest to kolejny krok na rzecz zwiększenia dostępności transportowej dla mieszkańców - informował kilka dni temu Urząd Gminy Spytkowice.

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy