reklama
reklama

Komentarz Eweliny Szypuły do informacji podanych przez burmistrza Tomasz Żaka

Polityka, Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 27.02.2024 14:00, ARTYKUŁ SPONSOROWANY
.
Komentarz Eweliny Szypuły do informacji podanych przez burmistrza Tomasz Żaka
"Jako mieszkanka naszej gminy a zarazem jako prezes stowarzyszenia Andrychów - Twoja Gmina - Nasza Przyszłość jestem żywotnie zainteresowana problemami Andrychowszczyzny i kwestiami, które są ważne dla jej mieszkańców.
Dlatego ze zdziwieniem wysłuchałam części zdań, które padły podczas wczorajszego wywiadu udzielonego przez Burmistrza Tomasza Żaka Państwa portalowi. Myślę, że podobnie miało wiele innych osób, a pokłosiem tego był kontakt, który nawiązał ze mną jeden z mieszkańców.
Przesłał on mi odpowiedź na swoje zapytanie złożone do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w sprawie instalacji, która ma być budowana w Andrychowie a którą mieszkańcy nazywają "spalarnia odpadów".

Uznałam, że jako prezes stowarzyszenia związanego z Andrychowem mam obowiązek w imieniu tego Pana i innych mieszkańców zadać pytania, które wprost nasuwają się, gdy porówna się to, co mówi Burmistrz z tym, co w oficjalnym piśmie pisze przedstawiciel NFOSiGW..."

- Ewelina Szypuła, prezes stowarzyszenia Andrychów - Twoja Gmina - Nasza Przyszłość
- Artykuł sponsorowany -

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

poziomka, 29.02.2024 15:21

wojt zak nie zasługuje na miano burmistrza bo obraża Panią Wójt Wieprza która tak zarządza gminą że nia ma zadłużenia, po prostu ZERO ZADŁUŻENIA. I niech się tw tz uczy od Pani Wójt jak się zarządza jednostkami samorządowymi. Brawo Pani Wójt Wieprza jest Pani WIELKA !!!!!!!!!!!!!!!

Archanioł Michał, 28.02.2024 09:26

@zużyty zdzisek fajnie , że dokopałeś się do tego fragmentu . Bardzo ważny.

Archanioł Michał, 28.02.2024 09:16

A no właśnie WYZNAWCY zdziśka to chorobowy stan umysłu. Niestety :(

syzyfowa, 28.02.2024 01:04

Panie Feel... Może część mieszkańców ma tak jak mój mąż. Chocby był wyrok sądu to powiedza że to wina pani Eweliny bo ujawniła czyjąś niewiedzę czy kłamstwo. Wie pan dla części ludzi fakty czy prawda nie ma znaczenia. Dobrej nocy!!!

syzyfowa, 28.02.2024 01:01

To jeszcze raz ja syzyfowa czyli Merope. Raz jeszcze przepraszam za męża panią Ewelinę i wszystkich którzy są świadkami jego wyczynów. Sama pani Pani Ewelino widzi że on straszy nie tylko panią ale nawet własną żonę!!!!!! Proszę mu wybaczyć jak my mu w rodzinie wybaczamy od lat bo co mamy zrobić???

Feel Free, 28.02.2024 00:40

Przyznaję, że nie przestaje mnie zadziwiać część Mieszkańców gminy, którzy nadal wolą wierzyć, że okłamuje ich nowa kandydatka na wójta fałszując korespondencję z państwowym urzędem, niż zrozumieć, co i w jakim celu robi gość, którego historię opisano w archiwach Instytutu Pamięci Narodowej. I który wczoraj z uśmiechem mówił do Mieszkańców Gminy Andrychów: "TRWAJĄ PROCEDURY I JA NIE WIEM JAK ONE SIĘ SKOŃCZĄ. Od ponad roku fachowcy znający się na tego typu technologiach procedują to wszystko w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska. [...] Oczywiście trzeba spełnić wszystkie wymogi formalne, które pozwolą nam na otrzymanie tych pieniędzy. [...] Ale myślę, że warto powalczyć o te środki i o tą instalację ponieważ, to jest najnowocześniejsza, najbardziej ekologiczna, najbardziej innowacyjna technologia w tej chwili w Europie, a może i na świecie." Dlaczego i w jakim celu wójt powiedział, to co powiedział ? każdy z nas zapewne będzie miał własne przemyślenia. Cytat powyższych fragmentów pochodzi z wczorajszego filmiku, który jest jeszcze dostępny na portalu mamNewsa. Informacja dla "niewiernych Tomaszów", o których wspomina wójt w nagraniu: transkrypcję można sprawdzić od 19:07 zapisu. Życzę mocnych wrażeń, bo ja nie wiem co byłoby gorsze... czy świadomość, że wójt celowo wprowadza w błąd Mieszkańców w sprawie finansowania instalacji termicznego przetwarzania odpadów na miesiąc przed wyborami? czy to, że miałby nie wiedzieć o decyzji NFOŚ w sprawie wniosku o sfinansowanie instalacji, o której zbudowanie w Andrychowie zabiega osobiście od 2019 roku.

Zakolog, 27.02.2024 23:36

Ja już zazdroszczę radnemu Kubieniowi, tak bystrego antykubienia. Przy takich brzytwach intelektu to pan Kubień nawet nie zdąży się spocić. Jeśli jakiś mieszkaniec gminy, z nagłówka wynika że mężczyzna otrzymał taką informację, to spółka Energia Andrychów z jej ojcem chrzestnym burmistrzem Żakiem już wcześniej musiała dysponować, nie informacją a decyzją NFOŚiG odnośnie statusu własnego wniosku o dofinansowanie inwestycji. Pytanie raczej brzmi dlaczego pan Żak jeszcze wczoraj nic nie wiedział, dziś udaje, że nic nie wie, a jutro będzie twierdził, że to wina Kubienia i Studniarz. I teraz zagadka logiczna dla ciebie – skąd wiadomo, że pan Żak musiał wiedzieć o odrzuceniu wniosku, znacznie wcześniej niż wzmiankowany na początku mieszkaniec?

antykubien, 27.02.2024 22:51

Pani Ewelina a można całe pismo? Bo ten screen nic nie daje i każdy lepszy grafik może sobie zrobić

zużyty zdzisek, 27.02.2024 22:19

Mit założycielski kłamstw. W dn. 31.03.2011 na sesji Rady Miejskiej w Andrychowie Tomasz Żak, tak mówił, kiedy ukazały się artykuły , że został zarejestrowany jako Tajny Współpracownik Służby Bezpieczeństwa o pseudonimie "Zdzisław" . Cyt. "Zostałem skierowany do pana prokuratora śledczego, z którym również Burmistrz rozmawiał na ten temat. W chwili obecnej jest toczone postępowanie w sprawie a nie przeciwko i dokąd nie zostanie postawiony jakikolwiek zarzut Burmistrz nie jest oskarżony o współpracę. W związku z tym Burmistrz poprosił, aby do momentu wydania postanowienia przez Prokuratora wstrzymać się od komentarzy. Procedura wymaga tego, że po analizie dokumentów Prokurator wydaje postanowienie o tym czy wszczyna postępowanie lustracyjne czy nie. Jeżeli postanowienie będzie dla Burmistrza korzystne i nie zostanie wszczęte postępowanie lustracyjne oświadczam, że wystąpię do Sądu o wszczęcie po-stępowania autolustracji". Żeby było to cytat z protokołu z sesji rady miejskiej. Czy poddał się temu procederowi. Nie. Bał się czegoś? Ten człowiek tak ma.

syzyf, 27.02.2024 20:11

syzyfowa - jutro mój pełnomocnik zajmie się sprawą - będziesz miała chorobę . Podszywanie się pod kogoś ,w tym wypadku pod moją żonę jest karalne. Zarządamy przeprosin i nawiązkę finansową . to już 2 raz ma miejsce,więc do spotkania w sądzie.

syzyfowa, 27.02.2024 19:50

Pani Ewelina. Znowu przepraszam z rodziną za męża. Wiosna to taki czas kiedy nasilają mu się objawy obsesji. Wiemy że dla pani te nieustanne ataki są przykre ale prosimy o wyrozumiałość. To zwyczajnie chory człowiek który uwzial się także na panią. Nie wiem ile jeszcze kont tu pozakładał i co będzie wygadywał ale prosimy żeby była pani wyrozumiała. Przed choroba mąż był inny.

matek81, 27.02.2024 19:48

Ale tu nie chodzi czy wygra PiS czy PO Tylko żeby nie wygrał Żak!! I i jego funfel z Oświęcimia. Bo to samo opowiadał przed 5 Laty i zrobili nie wiele Ja czekam cały czas na 50 konkretów - podpowiem Pierwszy: 150 000 nagrody dla vice ( w tym roku zdecydowanie za mało), za wykonywanie swych obowiązków za które już jest sowicie wynagradzany

mega, 27.02.2024 18:07

Poplecznicy /mądrej blondynki od byłego posła/całe szczęście/ Polaka //// ?????/ zastanówcie się. Kubień i reszta spółki "pisowców". Wasze czasy minęły, całe szczęście. Młodzi może zaczną wracać do Polski. Popatrzcie np. Pańska Góra, .... itd. proszę iść tam w niedzielę ludzie spacerują, dzieci się bawią. Tylko Mikołajek /nie górnik, tylko związkowiec/ chce mieć drogi, drogi, tak samo jak "naukowiec" Guzdek. Pomyślcie trochę.

syzyf, 27.02.2024 17:59

"Jako mieszkanka naszej gminy a zarazem jako prezes stowarzyszenia Andrychów - Twoja Gmina - Nasza Przyszłość jestem żywotnie zainteresowana problemami Andrychowszczyzny i kwestiami, które są ważne dla jej mieszkańców. " cytuję Panią celowo beczka śmiechu - dlaczego jak pracowała Pani w biurze posła totalnie miała gdzieś mieszkańców. Byłem kilka razy w biurze ze sprawami mieszkańców,niestety dla Pani mieszkańcy to intruzi .Sytuacja bywała nieco inna gdy w biurze był Polak lub czasami P.Kubień .W moim archiwum są sprawy z którymi przychodziłem.Nawet raz kiedy przyszedłem z odpowiedziami z różnych ministerstw to zapytała po co przyszedłem,skoro mam odpowiedzi - skserowała je sobie Pani ,a mnie chodziło o odpowiedz posła bo głosował za. NIE OPOWIADAJ WIĘC KOBIETO ŻE ZALEŻY CI NA MIESZKAŃCACH.

Jarosław Kaczyński, 27.02.2024 17:37

Kiedy coś się dowiemy o komitecie KWW Nadzieja Andrychów Wiesława Stwory? Nikt o nich nie mówi a oni już działają

Zakolog, 27.02.2024 16:21

@Ashley - Dokładnie jak w tym czeskim dowcipie: Pane Hawranek, konec wystaje, pani Novakova, to ne konec, to je wszystko.

Ashley, 27.02.2024 16:03

Aha no i jeszcze ta nieszczęsna strefa nieaktywności gospodarczej jakieś sądy jakieś pozwy A tu widać, że złapał Kozak Tatarzyna a Tatarzynyn za łeb trzyma.Ha ha ha. Ty już "Zdzisiu" chyba widzisz swój koniec i tylko się sam przed sobą nie chcesz przyznać, że cię pokonała młoda blondyna

Ashley, 27.02.2024 16:03

Aha no i jeszcze ta nieszczęsna strefa nieaktywności gospodarczej jakieś sądy jakieś pozwy A tu widać, że złapał Kozak Tatarzyna a Tatarzynyn za łeb trzyma.Ha ha ha. Ty już "Zdzisiu" chyba widzisz swój koniec i tylko się sam przed sobą nie chcesz przyznać, że cię pokonała młoda blondyna

Ashley, 27.02.2024 15:57

Zgadzam się z tobą Michale Archaniele co rusz to wtopa! "śmieciarnia" - pani Ewelina obaliła mit, kredyty radny Kubień dołożył swoje, konsultacje społeczne - kto był ten widział śmiech na sali i to dosłownie jak radny Czesław Rajda biegał z woreczkami jakiegoś badziewia - śmiech na pustych krzesłach. Pańska Góra i staw anteckiego oj tu dopiero będzie się działo i on mówi o sobie niewierny Tomasz? Tomaszu to my tobie nie wierzymy.

Łowca Dziewic, 27.02.2024 15:56

Kłamczuch nie od dziś, naiwne stado baranków wierzy

Archanioł Michał, 27.02.2024 15:52

Brawo, brawo , brawo ! Niechaj wszyscy aniołowie po koniec czasów noszą na swych anielskich skrzydłach naszego dzielnego MIESZKAŃCA. :)))

Archanioł Michał, 27.02.2024 15:45

@Ashley jesteś bardzo delikatny dla tego delikwenta. On po prosty ŁŻE JAK BURA SUKA. Ciekawe czy wyznawcy otworzą oczy ?

Zakolog, 27.02.2024 15:41

@Ashley - Ciekawostką jest – to taki cytat! No więc ciekawostką jest, wyrażenie „według kryteriów jakościowych”, co na podstawie art.242 Prawo zamówień publicznych, może oznaczać, że ten słynny szwajcarski patent jest mniej wart, niż roczna premia dla burmistrza Wasztyla?

Ashley, 27.02.2024 15:25

Super że Pani zareagowała! I bardzo dobrze, że mieszkańcy zauważają problem i sami próbują dociec prawdy, bo od tego naszego "porcelanowego"wodza prawdy się nie dowiesz. Toż tam w każdym poruszonym temacie aż kipi od manipulacji, przeinaczeń, niedomówień czy wręcz mijania się z prawdą. Ale lud w Andrychowie już nie taki głupi żeby tą ściemę pana Żaka kupić.

Obserwator, 27.02.2024 15:05

Żakowi nie można w nic wierzyć, ciągle jakieś afery, ale ważne że ciemny lud kupuje. oni lubią kit

Zakolog, 27.02.2024 15:02

@beskidmaly - Pali się, Blondyna złapała Szefa za te resztki po gonadach i Wódz za chwilę będzie miał bóle fantomowe. Trzeba szybko coś zrobić a do tego Tomek nagadał jeszcze bzdur, o rozliczeniu Pańskiej Góry i stawu Anteckiego. Jak Kubień ze Studniarz kapną się, że to chodzi o rozliczenie dotacji covidowej, będącej de facto rządowym odszkodowaniem za zamknięcie infrastruktury turystycznej na terenie Gminy podczas lockdownu, to po wspomnieniu jego męskości, nawet ostatni ślad pamięciowy nie zostanie. A sam najlepiej wiesz, że ta Modliszka na pewno nie odpuści. Na samą tylko myśl, aż u mnie wszystko się kurczy. Aha, Ewelino bardzo Cię proszę, następnym razem dla bezpieczeństwa, załóż przynajmniej chirurgiczne rękawiczki!