reklama

Kolejne pieniądze z Unii na kanalizację

, Gospodarka, Wiadomości, 26.10.2021 13:20, DK
Gmina Kęty w końcu się doczekała i po roku od złożenia ostatniego wniosku otrzymała pozytywną ocenę i refundację w kwocie 1,75 mln zł.
Kolejne pieniądze z Unii na kanalizację
Pieniądze otrzymano w ramach projektu "Uzupełnienie niedoborów systemu ściekowego w Aglomeracji Kęty poprzez budowę kanalizacji sanitarnej w Bulowicach oraz rozbudowę i modernizację oczyszczalni ścieków w Kętach".

W sumie na ten cel otrzymali niemal 26 mln zł. Pieniądze pochodzą ze środków unijnych i stanowią ponad 80% wszystkich wydatków poniesionych przez gminą na ten cel.
Do oddanych niedawno 4km sieci kanalizacji sanitarnej może przyłączyć się już 140 domów w rejonie ulic: Dębina, Stara Droga, Kwiatowa, Ogrodowa, Krakowska w Bulowicach.

MZWiK w Kętach informuje: Obecnie do kanalizacji, którą wybudowaliśmy w ramach dofinansowania z POIiŚ w latach 2017-2019 dobudowujemy kolejne odcinki pozwalające na włączanie kolejnych domów do zbiorczego sytemu kanalizacji sanitarnej. Niedawno oddaliśmy do użytkowania ok. 1,5 km kanalizacji sanitarnej wybudowanej wyłącznie ze środków własnych (380 tys. zł) oraz ok. 2,5 km, za które teraz zapłaciliśmy sami (850 tys. zł), ale w przyszłym roku złożymy wniosek o refundację z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (środki unijne). Na ten fragment powinniśmy uzyskać dofinansowanie w kwocie 540 tys.zł. Jak już wspomnieliśmy kolejne budynki mogą się podłączać do sieci i dlatego ponownie apelujemy o jak najszybsze wykonywanie przyłączy. Przypominamy, że koszt przyłącza i naniesienia geodezyjnego na mapy jest po stronie właścicieli budynków

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy