reklama

Cała seria wypadków w górach

Na sygnale, Wiadomości, 26.10.2021 12:30,
Babia Góra piękna, ale i niebezpieczna.
Cała seria wypadków w górach
Piękna jesień, więc mnóstwo osób wybiera się na górskie wyprawy. Niestety, nie wszyscy wracają cali do domów. W ostatnich dniach służby ratownicze, w tym przede wszystkim GOPR, odnotowały całą serię wypadków w rejonie Babiej Góry.

W poniedziałek (25.10) o godz. 14.20 ratownik dyżurny z SR Markowe Szczawiny otrzymał zgłoszenie o osobie, która na samym szczycie Babiej Góry doznała urazu kończyny dolnej.

- Na miejsce dotarli: ratownik dyżurny oraz zespół ratowników z Sekcji Operacyjnej Babia Góra i po zabezpieczeniu urazu, rozpoczęli ewakuację ratowanego na Kościółki, gdzie nastąpiło przekazanie załodze Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Bardzo silny wiatr uniemożliwił lądowanie śmigłowca na szczycie - informują goprowcy.

GOPR Beskidy wylicza całą serię innych interwencji w tym rejonie Beskidów:

18.10. (poniedziałek) godz. 13.20 – z tras rowerowych w rejonie Mosornego Gronia dochodzi wezwanie o pomoc od rowerzysty, który w wyniku upadku doznał obrażeń jamy brzusznej.

19.10. (wtorek) godz. 18.10 – w trudno dostępnych obszarach leśnych BgPN urazu stawu kolanowego doznała pracownica naukowa podczas badań terenowych.

20.10. (środa) godz. 11.15 – ze szlaku prowadzącego na Cyl (Mała Babia Góra) dociera prośba o pomoc osoby, która w wyniku upadku doznała urazu stawu kolanowego.

21.10. (czwartek)
▫️godz. 07.50 – z rejonu przełęczy Brona dociera wezwanie o osobie z niewydolnością oddechową oraz o poszkodowanej zgłaszającej problemy ze stawami biodrowymi,
▫️godz. 16.30 – trzecia tego dnia interwencja dotyczy osoby z urazem stawu kolanowego.

22.10. (piątek) godz. 17.30 – na trasach rowerowych w rej. Mosornego Gronia w wyniku upadku rowerzysta doznał urazu stawu kolanowego.

23.10. (sobota) godz. 15.40 – uraz stawu skokowego w rejonie Przełęczy Brona, ponadto ratowany uskarża się na problemy kardiologiczne.

24.10. (niedziela) godz. 17.35 –ponowne wezwanie o pomoc do osoby która doznała urazu kończyny dolnej w rejonie przełęczy Brona

- Apelujemy o właściwe przygotowanie do wycieczek w góry, a także ich rozsądne planowanie - apeluje GOPR Beskidy.źródło: GOPR Beskidy, foto: M. Hudyka, T. Lipka

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy