reklama

Zima pod znakiem wielkiej wycinki na Pańskiej Górze

, Gospodarka, Wiadomości, 25.10.2021 20:30, red
Wszystko wskazuje na to, że nadchodząca zima upłynie pod znakiem odgłosów pił na Pańskiej Górze w Andrychowie.
Zima pod znakiem wielkiej wycinki na Pańskiej Górze

Magistrat w Andrychowie przystępuje do kolejnego etapu wycinki drzew w rejonie Pańskiej Góry.

Wszystko to ramach wielkiego projektu rewitalizacji Pańskiej Góry i Stawy Anteckiego. W ramach inwestycji już na początku tego roku wycięto mnóstwo drzew w rejonie dawnego stawu – teraz po wycince trwa tam odbudowa stawu i całej infrastruktury. Na wiosnę 2022 roku ma rozpocząć się rewitalizacja na zboczach Pańskiej Góry. Powstaną alejki spacerowe, ścieżki rowerowe i inne atrakcje. Aby wykonawca mógł przystąpić do prac budowlanych w terenie, najpierw trzeba przygotować teren, czyli wyciąć niektóre drzewa.

Władze Andrychowa ogłosiły właśnie przetarg mający wyłonić firmę, które wytnie dokładnie 556 drzew oraz usunie pniaki i korzenie drzew i krzewów. Przetarg ma zostać rozstrzygnięty w listopadzie.

Wykonawca będzie miał czas do 28 lutego 2022 roku na wywiązanie się z zadania, ponieważ nie obowiązuje wtedy okres ochronny ptaków.

Przepisy stanowią, że jeśli w zasięgu oddziaływania prac związanych z wycinką drzew lub krzewów występują miejsca wykorzystywane przez ptaki, zasadniczo powinna ona być przeprowadzona poza ich okresem lęgowym. Okres lęgowy większości gatunków ptaków trwa od 1 marca do 15 października. Wyjątek stanowi konieczność przeprowadzenia wycinki z powodów bezpieczeństwa lub wówczas, gdy drzewo jest chore lub martwe.Tak ma docelowo wyglądać ten teren po zakończonej rewitalizacji.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Zibi33, 26.10.2021 07:37

Tak zróbmy w mieście jeden wielki lunapark będzie wesoło gawiedź będzie się cieszyć a do tego za wszystko słono zapłaci.

Zakolog, 25.10.2021 20:59

@FeelFree - spokojnie ! Pan redaktor zapominał okrasić swoją informację zaistniałym już faktem, iż jest to drugi przetarg na tę wycinkę. Pierwszy, choć oferty były poniżej kwoty zaproponowanej przez UM został nierozstrzygnięty. To jest taka gra naszych włodarzy, mająca ukazać, że oni bardzo chcą realizować projekt, ale wiecie rozumiecie przyczyny obiektywne i się nie da.

FeelFree, 25.10.2021 20:37

https://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/1497546,mencwel-betonoza-wywiad-rewitalizacja-miasta.html

FeelFree, 25.10.2021 20:36

"...Wyraźnie widać, że większość polityków nie interesuje się prawdą, tylko władzą i jej utrzymaniem. Według nich najważniejsze w dzierżeniu władzy jest trzymanie ludzi w niewiedzy, by żyli w ignorancji prawdy, łącznie z prawdą własnego życia. Otacza nas ogromna materia kłamstw, nią się żywimy..." H.Pinter

FeelFree, 25.10.2021 20:27

@Andrychowianie - a może czas troszkę przejrzeć na oczy? Wycinka kolejnych 556 drzew, czyli "rewitalizacji" ciąg dalszy. Gdy dług miasta przekroczy 100 mln wójt ogłosi pewnie przejście na "wysokozaawansowany poziom inwestycyjny".