Kiedy w końcu wykoszą trawę przy drogach?

, Gospodarka, Wiadomości, 08.05.2019 20:20, PG
Wysoka trawa ponownie towarzyszy mieszkańcom andrychowskich osiedli. Kiedy koszenie?
Kiedy w końcu wykoszą trawę przy drogach?

Wokół dróg na andrychowskim osiedlu narosła już dość wysoka trawa. Mieszkańcy ul. Lenartowicza i ul. Włókniarzy dopytują kiedy to zostanie wykoszone. Takie trawy bowiem są wylęgarnią kleszczy, a wokół bawi się sporo dzieci.

Kleszcze, wbrew pozorom, nie żyją na drzewach i nie skaczą na przechodzących żywicieli. Najczęściej przesiadują w pasie zieleni do wysokości półtora metra. Aktywność kleszczy rozpoczyna się w marcu lub kwietniu i kończy się w październiku lub listopadzie. W Europie Środkowej szczyt aktywności kleszczy przypada na maj i czerwiec oraz wrzesień i październik.

Z tym koszeniem to jednak nie taka prosta sprawa. Jeśli chodzi o koszenie traw przy drogach gminnych to w magistracie nie rozstrzygnięto jeszcze w tej sprawie nawet przetargu.

Z kolei koszeniem traw wzdłuż dróg powiatowych na terenie gminy Andrychów w tym roku zajmuje się Zakład Usług Komunalnych ze Ślemienia, a na terenie miasta Andrychowa firma DRWAL Pawła Stańko z Wadowic.

Pierwsze koszenie dla dróg powiatowych w gminie Andrychów ma zostać wykonane do 19 czerwca a drugie do 30 sierpnia. Z kolei w mieście Andrychów, czyli np. przy ulicach Lenartowicza i Włókniarzy firma DRWAL ma czas na pierwsze koszenie do 30 maja, drugie do 31 lipca a trzecie do 13 września.

Jest jednak dobra wiadomość. Jak się dowiadujemy w Starostwie Powiatowym, pracownicy mają się zająć koszeniem traw na andrychowskim osiedlu już w najbliższych dniach.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Keson, 09.05.2019 05:43

W takiej trawie mnożą się na potęgę kleszcze i borelioza