Jest nowy termin zakończenia robót na drodze Kęty - Oświęcim

, Gospodarka, Wiadomości, 26.04.2019 20:00, PG
Prawie dwa lata trwają modernizacje na drodze wojewódzkiej z Kęt do Oświęcimia.
Jest nowy termin zakończenia robót na drodze Kęty - Oświęcim

Remont drogi wojewódzkiej łączącej Kęty z Oświęcimiem trwa od 2017 roku. Zarządca ciągle przesuwał termin zakończenia robót.

Z najnowszych informacji jakie przekazuje nam Dawid Gleń z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie wynika, że zakończenie robót na drodze wojewódzkiej numer 948, na odcinku pomiędzy Bielanami a Kętami planowane jest na przełom czerwca i lipca 2019 roku.

- Inwestycja realizowana jest w systemie zaprojektuj – wybuduj i w swoim zakresie obejmuje również przebudowę skrzyżowania drogi wojewódzkiej numer 948 (ul. Beskidzka) z ul. Kazimierza Jagiellończyka i ul. Czajki w miejscowości Grojec. Roboty w tym miejscu zostaną rozpoczęte po uzyskaniu decyzji ZRID, którą planuje się otrzymać w maju tego roku. W związku z powyższym planowane zakończenie robót na przedmiotowym skrzyżowaniu nastąpi na przełomie II i III kwartału 2019 roku. – informuje nas Dawid Gleń z Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Inwestycje wykonuje firma Strabag Infrastruktura Południe z Wrocławia. Ich koszt to ponad 18 mln zł.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Mirek, 28.04.2019 16:37

Nie masz racji - widać "roboli" codziennie. Tylko problem w tym jak takie mostki (bo nie MOSTY), można remontować pare lat !!