Miejski Ośrodek Sportu Kultury i Turystyki powołany. Rozłam w nieformalnej koalicji PiS-Kobielus2018

, Polityka, Wiadomości, 25.04.2019 15:10, red
Sytuacja w Radzie Miejskiej w Andrychowie jest dynamiczna.
Miejski Ośrodek Sportu Kultury i Turystyki powołany. Rozłam w nieformalnej koalicji PiS-Kobielus2018
W czwartek (25.04) odbywa się kolejna sesja Rady Miejskiej w Andrychowie. Zapadła już jedna bardzo ważna decyzja - radni powołali Miejski Ośrodek Sportu Kultury i Turystyki, który ma zarządzać andrychowskimi basenami. Jak to możliwe, skoro w ostatnich miesiącach miesiącach radni PiS i KWW Kobielus torpedowali ten pomysł?

Było tak.

Po dwóch godzinach z przyczyn osobistych obrady opuścił radny Wiesław Mikołajek (PiS), a to oznacza że od tej pory nieformalna koalicja większościowa w Radzie Miejskiej (PiS – KWW Kobielus 2018) utraciła większość.

Fakt ten postanowił wykorzystać wiceburmistrz Mirosław Wasztyl, który wystąpił z wnioskiem o wprowadzenie do porządku obrad uchwały w sprawie powołania MOSkiT-u. Przypomnijmy, że w ostatnich miesiącach radni PiS i KWW Kobielus 2018 - wbrew burmistrzowi - już dwukrotnie nie zgadzali się na powołanie tej instytucji. Teraz była szansa, że się uda....

Propozycję M. Wasztyla skrytykował przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Kubień (PiS), stwierdzając, że wprowadzanie uchwały w takich okolicznościach „nie świadczy o dobrych intencjach”.

W odpowiedzi wiceburmistrz podsumował, że nie narusza to przepisów, a uchwała jest bardzo ważna.

Ostatecznie przewodniczący zarządził półgodzinną przerwę, w trakcie której Wiesław Mikołajek wrócił na salę obrad. Nieoczekiwanie - to jednak nie pomogło. Po przerwie uchwała została wprowadzona do porządku (11 za, 9 przeciwko).

Potem uchwałę o powołaniu MOSKiT-u przegłosowano. Wynik był taki sam.

- Forma i sposób wprowadzenia tej uchwały jest nie w porządku – podsumował K. Kubień.

MOSKiT został więc powołany. To głosowanie pokazało rozłam w nieformalnej koalicji większościowej w Radzie Miejskiej, a także przebiegłość wiceburmistrza Mirosława Wasztyla, który wykorzystał sytuację, żeby przeforsować w Radzie Miejskiej sprawę, w której ekipa burmistrza nie miała do tej pory większości.

Z nieformalnej koalicji większościowej wyłamali radni z KWW Kobielus 2018: D. Magiera i Zbigniew Rzadek (byli za) i radny Maciej Kobielus (wstrzymał się od głosu).Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

aleocochodzi, 26.04.2019 12:04

Ludzie wiedzieliści kto był z kim. Chcieliście ludzi niezależnych to trzeba było głosować na Zbyszka Małeckiego.

aleocochodzi, 26.04.2019 12:00

Prawdopodobnie tych niewierzących nawiedził czarny anioł z WSI i objawił im słuszną prawdę.

stan, 26.04.2019 07:47

BRAWO !!! - z tymi pisowskimi głupkami skupionymi wokół Proboszcza tak należy postępować , jak w przypadku głosowania nad powołaniem Miejskiego Ośrodka Sportu Kultury i Turystyki.

xpek, 26.04.2019 05:10

ewidentnie widać że kubień nie wytrzymuje tempa pracy i ciśnienia ,po prostu sobie nie radzi

Jaha, 25.04.2019 22:11

Że co?!!!ja mam sponsorowac tych nierobów!!!nigdy w życiu!!!pan Żak nie ma prawa!! za porzucenie pracy na prawie trzy tygodnie należy się nierobom nagana a nie wynagrodzenie!!!niech jaśnie pan burmistrz ze swojej pensji im płaci a od naszych podatków WARA!!!

tomasz2, 25.04.2019 21:09

czy i z czego zabierzecie żeby było na moskit? albo czy zadłużycie gminę do 60 mln zł żeby starczyło na drugiego wiceburmistrza, moskit i inne tego typu wydatki???

tomasz2, 25.04.2019 21:07

lepiej powiedzcie z kolegami od Żaka ile to będzie kosztować, czy lista pracowników już ustalona, kiedy kolejne podwyżki cen śmieci

tomasz2, 25.04.2019 21:06

wyborcy twierdzą "zdrada" szczególnie wobec tego co mówiliście w kampanii o Żaku, jego rządach i metodach sprawowania władzy. za to tzw. klakierzy zakolandii są z Was dumni radni: Magiera, Rzadek i Kobielus. Wyborców łatwo olać, brać spokojnie dietę, jeździć w zagraniczne delegacje i korzystać z bycia blisko Burmistrza. Wystarczy tylko zapomnieć o przyzwoitości, własnych słowach a nawet o tym jak się niedawno głosowało. To się stało dziś?????? Cokolwiek to było bądźcie tak uprzejmi i nie pociskajcie przy ewentualnych spotkaniach kitu o odpowiedzialności, nowych elementach układanki etc.

beskidmaly, 25.04.2019 19:22

Powtarzam jeszcze raz brawo, brawo ,brawo Magiera i Rzadek pokazaliście ze radny ma dbac o dobro gminy , o jej rozwój a przede wszystkim o kompromis a nie glosowac wg zasady "nie bo nie." Brawo. brawo!

martinez, 25.04.2019 18:52

to co chcieli czyli mandat radnego a z nim diety już mają więc pewno po nich spłynie ale po necie krążą zdjęcia Doroty Zbyszka i Macieja z podpsiem judasz. Chyba się obrażą bo pamiętają co mówili o Żaku jego polityce i zachowaniu jak starali się o nasze głosy. Teraz jak już wystarali się zmiana frontu. Komentarza nie trzeba.

",,**,,", 25.04.2019 16:47

Kobielus wstrzymujac sie od głosu po raz kolejny się osmieszyl. Masz honor i jaja to glosuj za...a nie rob buca z siebie. Cale miasto drwi juz z Ciebie chlopcze. Osmieszyles sie w glisowaniu cen smieci teraz znow w sprawie moskitu... wazne ze masz mandat i kase i po co robiles durnia z siebie i koalicja kobielus-pis byla potrzebna nie bo nie,a teraz jest tak jak chce Burmistrz...

",,**,,", 25.04.2019 16:44

Kobielus wstrzymujac sie od glisu po raz kolejny się osmieszyl. Masz honor i jaja to glosuj za...a nie rob buca z siebie. Cale miasto drwi juz z Ciebie chlopcze.

beskidmaly, 25.04.2019 16:35

Brawo, brawo, brawo Radni od Kobielusa za wykazanie dojrzalosci w pracy samorzadowej. Zaczyna byc normalnie i znowu rozwój Gminy zacznie przyspieszac, a sesje konczyc o 14 max 14.30

ludwik, 25.04.2019 16:22

100 procent racji nick. Jeszcze tylko dodam szanowni wyborcy Kobielus 2018 - jesli Kobielus, Magiera, Rzadek zaczną mówić że i owszem zdradzili ale dla waszego dobra to dajcie znać. Wszyscy chcemy się pośmiać :)))))

nick1, 25.04.2019 16:07

teraz coś do zawiedzionych wyborców Kobielus 2018. A czego się spodziewaliście??? Kobielus, Magiera, Rzadek byli radnymi Burmistrza. Jak to się mówi - zdradzili go. Nie tylko odeszli z klubu ale bardzo ostro krytykowali w kampanii. Najpierw zrobili taką rzecz Burmistrzowi a teraz robią Wam. Jak odeszli od Burmistrza i niestety nie stracili mandatu i diety radnych i teraz też nie stracą jak was zdradzili jak to oceniacie. Głosowaliście na takich ludzi to miejcie pretensje do siebie.

nick1, 25.04.2019 16:03

mam tylko nadzieję że przeprosili wcześniej. I nie ufał bym im. Jak ktoś ma takie skłonności do zmian nie jest wiarygodny.

abcabc, 25.04.2019 15:38

cieszę się że radni magiera i rzadek wrócili na dobrą ścieżkę współpracy z panem burmistrzem

gregory, 25.04.2019 15:11

Czyli na dopłacenie ludziom do śmieci nie było, ale na rozsrost zatrudnienia i nowe instytucje jest. "Sukces" koalicji radnych pana Żaka i ludzi którzy pana Żaka jak chcieli mandat radnej/go mocno krytykowali. "Brawo" pani Magiera, Panowie Rzadek i Kobielus. A pamiętacie jeszcze co niedawno mówiliście o Zaku i jego polityce finansowej i kadrowej? Czy może dieta radnego powoduje zaniki pamięci????

madzia, 25.04.2019 14:34

Ale ważniejsze. Na wiele rzeczy pieniędzy nie ma ale na instytucję z 50 etatami będzie ( tak pisano)? Skąd pieniądze? Jedyny pożytek to taki że teraz przekonany się ile to będzie kosztować naprawdę. Bo jeszcze trzeba na to pieniądze skąd wziąć? Z dróg zabiorą?

madzia, 25.04.2019 14:31

Ale wstyd wobec tego co państwo z Kubielus2018 mówili w czasie kampanii i po jej zakończeniu. Potraktowali takich jak ja środek żeby mieć diety - tak to czuję.

tomekx, 25.04.2019 14:30

Brawo to wkrótce zmiana przewodniczącego rady miasta i skończy się pajacowanie