reklama

To oczyszczalnia ścieków zanieczyściła Sołę

, Wiadomości, 26.04.2019 14:35, PG
W ostatnich dniach doszło do awarii oczyszczalni ścieków w Łękach.
To oczyszczalnia ścieków zanieczyściła Sołę

Jak pisaliśmy kilka dni temu rzeka Soła w Łękach została zanieczyszczona. Nieznana substancja spływała rzeką, wydzielając nieprzyjemny zapach. W sprawie interweniowała policja. Próbki wody zostały pobrane do badań przez przedstawicieli sanepidu.

Podczas piątkowej (26.04.) sesji Rady Gminy sprawę poruszył radny Jakub Goc, prosząc o upublicznienie wyników badań sanepidu.

Wiceburmistrz Marcin Śliwa przyznał, że w dniach 19-20 kwietnia doszło do awarii oczyszczalni ścieków w Łękach. - Sprawa została opanowana. Wypłynęły do Soły ścieki oczyszczone ze zwiększoną zawiesiną. To nie jest nic niebezpiecznego. Badania przeprowadza sanepid. Prezes nie uchyla się od odpowiedzialności, zgłosił sprawę do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska.- mówił wiceburmistrz.

- Czasami sprzęt zawodzi i dlatego mamy do czynienia z takim przypadkiem. - stwierdził M. Śliwa.

Oczyszczalnie ścieków w Łękach otwarto w 2013 roku, w ramach budowy kanalizacji w Łękach i Bielanach.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy