reklama
reklama

Jest bilans strefy ekonomicznej w Andrychowie

Gospodarka, Wiadomości, 17.03.2024 19:45, eł

Część przedstawionych dochodów istnieje jednak tylko w sferze planów.

Jest bilans strefy ekonomicznej w Andrychowie

W czasie ostatniej sesji Rady Miejskiej w Andrychowie Szymon Wnęczak, kierownik Wydziału Inwestycji i Drogownictwa andrychowskiego magistratu przedstawił informację o gminnych inwestycjach zrealizowanych w ciągu całej kończącej się kadencji samorządu. Sporą część swej prezentacji poświęcił andrychowskiej strefie ekonomicznej.

Pokazał między innymi tabelkę obrazującą bilans wydatków poniesionych na utworzenie strefy i pozyskanych dzięki niej dochodów. Wynika z tych danych, że strefa przyniosła już kilka milionów zysku. Tyle tylko, że część z wyszczególnionych dochodów istnieje na razie tylko na papierze. To środki, których gmina jeszcze nie otrzymała. I nie jest wcale pewne, czy te pieniądze wpłyną na konto Urzędu Miejskiego w Andrychowie.

Wymienione w tabeli dochody opiewają na łączną kwotę ponad 32,8 mln zł. Ale sporą część tej sumy (blisko 12,6 mln zł) stanowią dochody dopiero planowane. Prawie 3,6 mln zł to kwota, za jaką władze gminy chciałyby spieniężyć ostatnie dwie działki pozostałe na sprzedaż w strefie. Mimo ponawianych przetargów na ich zbycie, nie znalazły one dotąd nabywców.

Zaś blisko 9 mln zł to kwota, którą władze gminy spodziewają się wywalczyć w sądzie od wykonawcy strefy. Firma miała przez prowadzone roboty budowlane doprowadzić do powstania osuwiska, którego stabilizacja wymagała poniesienia przez andrychowski samorząd niemałych dodatkowych kosztów. Pisaliśmy o tym między innymi tutaj.

Rzeczywiste dochody, które przyniosła do tej pory Strefa Aktywności Gospodarczej w Andrychowie, wynoszą na razie 20,3 mln zł, zaś poniesione wydatki przekraczają 27,5 mln zł.

tabelka: UM Andrychów

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Slonejezioro, 18.03.2024 12:56

Widać jak manipulują budżetem. Na strefie jest strata 7.273.941 zł nie licząc kilkaset tysięcy zł na ekspertyzy i dodatkowo koszty procesów, za które zapłacił Urząd Miejski- czyli my podatnicy, z naszych kieszeni. Nieprzewidziane Problemy oraz koszty to ponad 16 milionów zł. Inaczej mówiąc to pieniądze wyrzucone w błoto.Nie wliczają Ale żakolandia na czele z Don Corleone naszego urzędu i jego prawdziwą prawą ręką , jakim jest Don Wasztyl wyprowadza co miesiąc z Naszego Budżetu od lat dziesiątki a nawet setki tysięcy zł miesięcznie na różnego rodzaju spółki , powiązane z Don Corleone. W radach i Zarządach tych spółek siedzą sami znajomi Don Corleone i jego świty. Nam mieszkańcom za to podnoszą podatki i opłaty. Karmią Nas wybujałymi obietnicami jakie Don Corleone wymyśla znowu prze wyborami. Może pokaże nam ten Dom Seniora , który miał wybudować w Roczynach . Może niech ma odwagę powiedzieć , że obniżył wszystkim nauczycielom wysokość dodatku motywacyjnego i nie płaci 9% tylko 3.5% bo tak ustalili z Szafrańskim. Jeżeli jeszcze nie przejrzeliście na oczy to czas najwyższy. Drodzy mieszkańcy Żakolandia tego nie zmieni, więc musimy to zmienić My sami . Wybory 7 kwietnia są doskonałą okazją aby odsunąć całą Żakolandię od władzy.

Łowca Dziewic, 18.03.2024 01:00

W emerytach 65+ jest klucz 13 lat zwycięstw burmistrza. Na nich komitety powinny się skupić żeby wyprowadzić tych staruszków z 13 lat życia w błędzie. Oni nie czytają portali, nie czytają komentarzy ludzi myślących, odpalą radio, kupią gazetkę andrychowską, a tam już leci przekaz ryjący moherowe berety 24 na dobę. Dziwne że komitety tego jeszcze nie rozgryzły gdzie jest klucz zwycięstwa

Łowca Dziewic, 18.03.2024 00:15

Ale fanki Tomasza starsze panie 65+ które go tak zaciekle bronią, nigdy nie dowiedzą sie z wyidealizowanego przekazu ich ukochanego radia prawdy. Wierzą ślepo w jedyny słuszny nieobiektywny przekaz , długi już nie one będą przecież spłacać za pomyłki władzy

kukuruźnik, 18.03.2024 00:03

T. Żak chwali się 50 konkretami przy 100 mln długu gminy. Statystycznie każdy konkret to 2 mln w plecy. Strefa ekonomiczna mocno zapracowała na tę średnią.

zużyty zdzisek, 17.03.2024 22:21

Jak te dwa magiki z Krakowa i Oświęcimia się za coś chwycą, to zawsze bilans jest w plecy. Niech już nie dotykają się niczego. Co inwestycja to wtopa. Ludzie obudźmy się. Czas na zmiany. W przyszłym roku jakby zostali to nagrody będą po 100 tysięcy złotych.