reklama

Jeśli nie będzie taniej, to mieszkańców czeka podwyżka

Gospodarka, Wiadomości, 14.11.2019 15:15, red
Do trzech razy sztuka? Władze gminy Andrychów ogłosiły trzeci już w ostatnich miesiącach przetarg na wywóz i zagospodarowanie śmieci w 2020 roku.
Jeśli nie będzie taniej, to mieszkańców czeka podwyżka

Koniec roku coraz bliżej, a ciągle nie wiadomo, jaka firma będzie wywoziła śmieci z posesji w gminie Andrychów w 2020 roku. Ciągle nie wybrano firmy. Wyboru nie ma zbyt dużego. Do dwóch ostatnich, unieważnionych ostatecznie przetargów, za każdym razem wpłynęła tylko jedna oferta – złożyło ją konsorcjum firm Zakład Gospodarki Komunalnej z Andrychowa i Empol z Tylmanowej.

Oferty były o kilka mln zł wyższe od tego, co może wyłożyć gmina, czyli co wpłynie z tzw. opłaty śmieciowej od mieszkańców. Obecnie ta opłata wynosi 15 zł od osoby miesięcznie.

Władze Andrychowa w tym tygodniu ogłosiły trzeci przetarg, licząc na niższą ofertę. Teoretycznie małe są jednak szanse, że tym razem będzie taniej. Bardzo prawdopodobnie jest, że znowu będzie droga oferta, co najprawdopodobniej spowoduje, że pod koniec roku władze Andrychowa będą musiały zaproponować podwyżkę opłaty śmieciowej. Nieoficjalnie mowa jest o stawce w okolicach 20 zł od osoby miesięcznie. Na razie w magistracie czekają na oferty w najnowszym przetargu.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

juzzepe, 16.11.2019 23:35

LUDZIE CHCĄ ŻYĆ NIE HAMOWAĆ ICH I TEMU WCIEKALI ZA GRANIC,Ę Z DZIEĆMI LUDZIE OBUDZICIE SIĘ

juzzepe, 16.11.2019 23:19

WITAM Dobra Zmiana popatrz przez całokształt basen powstał za 28 mil a miał byś góra za 14 milionów teraz nasz kochany Żak suka miejsca na ARENĘ a pamiętasz Panią Anetę W z domu kultury http://www.mamnewsa.pl/kultura-rozrywka/jest-nowa-szefowa-centrum-kultury my podatnicy musimy płacić za błędy w naszej gminie która zatraciła bierność finansową to jeszcze okłamała pracowników i znalazła się w sodzie co my musimy płacić za czyjeś błędy nie ważne kto rządzi żeby było dobrze czy PO czy PiS a na dzieci w krajach UNII tak jak w Niemczech na dziecko dostają po 400 ero miesięcznie jest praktycznie w całej UNII a nasz kochany Żak podniesie jeszcze podatki bo ma mało na śmieciach do planu LUDZIE OBUDZICIE SIĘ LUDZIE OBUDZICIE SIĘ LUDZIE OBUDZICIE SIĘ LUDZIE OBUDZICIE SIĘ LUDZIE OBUDZICIE SIĘ LUDZIE OBUDZICIE SIĘ LUDZIE OBUDZICIE SIĘ LUDZIE OBUDZICIE SIĘ CO Z NAMI ROBIĄ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

DobraZmiana , 14.11.2019 21:17

Wnioskujac po komentarzu juzzepe pewniejestes pisowskim krysztalowym obywatelem. Twoj ukochany rzad ktory rozpierdol.....il tyle kasy przez 4lata przy takiej koniukturze europejskiej i nic nie odlozyz na spowolnienie i kryzys. Tak tetaz bedziemy placic wszyscy za nieudolne rzady juz wkrotce karuzela ruszy spolka energetyczna 17mld. na minusie podwyzka nieunikniona co za tym pojdzie wzrost wszystkiego pensja minimalna wzrost zus 13 emerytura gdzie pieniadze 10mld. chca zabrac z funduszu solidarnosci podwyzka akcyzy to dopiero poczatek i teraz zobaczycie pisdzielce i nawet wam to jebane 500plus nie starczy.

juzzepe, 14.11.2019 20:24

Warszawa obecnie płaci za 4 osobową rodzinę 37 zł a mają podnieś do 60-70 zł co my już płacimy od roku jedno pytanie jakie mają zarobki w Warszawie a jakie mamy my ZAROBKI PO wek bo już człowieka przebiera ich rządy ludzie wody nie mają a baseny budują kanalizacji nie mają ale ARENĘ CZE BA POSTAWIĆ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

juzzepe, 14.11.2019 18:31

jeszcze nie oddaje trawy liści ani popiołu masakra

juzzepe, 14.11.2019 18:26

Jak podniosą to ja rezygnuje umowy z gminą będę wywoził sam na własną rękę na wysypisko bo za to co my płacimy to ras tyle co oddajemy śmieci na miesiąc na 4 osoby oddajemy 150 l śmieci miesięcznie + segregowane koszt miesięczny wynosi 60 zł śmieci oddane ważą około 100 kg na miesiąc a tona NIE SEGREGOWANYCH na wysypisku kosztuje około 500 zł GDZIE JEST SĘS I LOGIKA CZY NAS MAJĄ ZA GŁUPCÓW ???????????????

budyn77, 14.11.2019 18:13

Niedobrze.

",,**,,", 14.11.2019 18:07

A gdzie są pieniądze z obecnych oplat za śmieci,gdzie co miesiąc jest nadwyzka, i gdzie są pieniądze z oszczędności lamp ledowych? Czy to prawda ze wszystko idzie na bankrutujacy zaklad ZGK???

JerzyO, 14.11.2019 16:26

Mafia śmieciowa PO uwłaszczeniu ma się dobrze ...