Po wydarzeniu sprzed 20 lat w Andrychowie pozostał słynny fresk [FOTO]

, MAGAZYN, Wiadomości, 14.11.2019 10:15, red / WB
Dokładnie dziś mija 20 lat od czasu, kiedy delegacja Andrychowa wręczyła papieżowi Janowi Pawłowi II tytuł Honorowego Obywatela Gminy Andrychów.
Po wydarzeniu sprzed 20 lat w Andrychowie pozostał słynny fresk [FOTO]
Uchwała o uhonorowaniu Jana Pawła II tytułem Honorowy Obywatel Gminy Andrychów została podjęta przez Radę Miejską 18 czerwca 1998 roku. W ten sposób miasto uhonorowało papieża z Wadowic, który przecież dobrze znał Andrychów.


Dopiero ponad rok później, dokładnie 14 listopada 1999 roku, delegacja Andrychowa gościła u papieża w Watykanie i wręczyła mu akt nadania tytułu. To było dla Andrychowa spore wydarzenie. Do Watykanu pojechała ponad 100-osobowa delegacja gminy Andrychów. Bezpośrednio w spotkaniu z papieżem uczestniczyło kilka osób, a potem Jan Paweł II spotkał się z całą grupą.

Po tym wydarzeniu pozostała pamiątka w postaci słynnego swego czasu fresku znajdującego się w parafii św. Macieja w Andrychowie. Na fresku znajdują się Jan Paweł II, pochodzący z Andrychowa obecny kardynał Stanisław Ryłko, ówczesny proboszcz parafii św. Macieja nieżyjący już ks. Franciszek Skupień, ówczesny proboszcz parafii św. Stanisława ks. Józef Jania oraz ówczesny burmistrz Andrychowa Tadeusz Woźniak i przewodnicząca Rady Miejskiej Janina Master.

Fresk został wykonany przy okazji renowacji wnętrza kościoła. Wzbudził spore emocje w Andrychowie. Niektórzy złośliwie komentowali, że w ten sposób ówczesny proboszcz próbował pomóc w kampanii wyborczej burmistrzowi T. Woźniakowi.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy