reklama
reklama

Jakie są zalety i wady kredytu gotówkowego na 10 lat?

Gospodarka, Wiadomości, 29.06.2022 14:45, ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Kredyt gotówkowy to szybka i łatwa forma pozyskania pieniędzy od banku. Ten typ pożyczek jest skierowany do szerokiego grona klientów, dlatego formalności są uproszczone, a wymagania niewielkie. Kwoty, które można pożyczyć są rozmaite i nawet osoby z niewysokim dochodem są w stanie dostać niewielką pożyczkę. Również okres spłaty jest różny. Dowiedz się więc, jakie są zalety i wady kredytu gotówkowego wziętego na 10 lat.
Jakie są zalety i wady kredytu gotówkowego na 10 lat?

Kredyt gotówkowy – charakterystyka

Kredyt gotówkowy należy do grupy pożyczek konsumenckich, czyli takich, z których klient pokrywa swoje bieżące wydatki. Są one skierowane do osób fizycznych, zatem nie powinno się spłacać nimi zobowiązań związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. Ze względu na to, że mają zaspokajać aktualne potrzeby, procedury związane z ich uzyskiwaniem są uproszczone. Nie potrzeba dopełniać wielu formalności ani pozyskiwać poręczenia osób trzecich. Bank nie sprawdza również na co pieniądze zostaną przeznaczone, zatem może wydać je na remont mieszkania, jak i na wakacyjny wyjazd. To, co należy zrobić, jeśli chcemy zaciągać kredyt gotówkowy to:

  • wybrać interesującą ofertę kredytu,

  • złożyć wniosek kredytowy w banku lub przez internet,

  • przedstawić zaświadczenie o dochodach.

Kolejnym krokiem jest podjęcie przez bank decyzji oraz podpisanie umowy kredytowej. Cała procedura nie trwa z reguły dłużej niż 2-3 dni robocze.


Kredyt gotówkowy na 10 lat – zalety i wady

Kredyt gotówkowy to dobre rozwiązanie, jeśli pilnie potrzebujesz gotówki albo wiesz, że nie uda ci się w najbliższym czasie uzbierać na wymianę auta czy remont domu. W ten sposób możesz otrzymać całkiem pokaźną sumę, którą dysponujesz tak, jak chcesz. To naprawdę wygodne rozwiązanie -pamiętaj jednak, że tę kwotę trzeba będzie spłacić. Zobacz, jakie zalety i wady ma kredyt gotówkowy na 10 lat.

Zalety kredytu gotówkowego:

  • uproszczone formalności – w przypadku takiej pożyczki bank nie wymaga tak wielu dokumentów, jak np. podczas zawierania umowy kredytu hipotecznego; cała procedura jest bardzo sprawna,

  • brak dodatkowych zabezpieczeń – w związku z tym, że z reguły kwoty kredytów gotówkowych są niższe niż hipotek, bank nie wymaga dodatkowych zabezpieczeń, np. w postaci poręczenia,

  • pieniądze przeznaczasz na dowolny cel – to ty decydujesz, na co wydasz pożyczone środki, a bank nie ma prawa w to ingerować,

  • długi okres spłaty – możesz rozłożyć pożyczkę nawet na 10 lat, co sprawi, że rata nie obciąży tak mocno domowego budżetu.

Jeśli potrzebujesz pożyczki na ważny cel, który wymaga konkretnej kwoty - jak najbardziej skorzystaj z oferty banku. Kredyty gotówkowe nie są jednak pozbawione wad. Ten produkt bankowy jest jednak zwykle dość wysoko oprocentowany, szczególnie jeśli bierzesz niewysoką kwotę. Zapożyczanie się łatwymi do otrzymania kredytami może okazać się katastrofalne, jeśli w którymś momencie stracisz kontrolę nad spłacaniem poszczególnych rat. Dlatego warto zastanowić się, czy na weekendowy wyjazd albo zakupy powinno się wziąć pożyczkę czy jednak odłożyć takie wydatki aż do zgromadzenia wystarczających oszczędności.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy