reklama
reklama

Mężczyzna utonął w rzece

Na sygnale, Wiadomości, 27.06.2022 14:51,
Trwa ustalanie przyczyn tej tragedii.
Mężczyzna utonął w rzece
Jak wynika ze wstępnych policyjnych ustaleń, w niedzielę (26.06) 52-letni mężczyzna wybrał się ze znajomymi nad rzekę Paleczkę w Budzowie w powiecie suskim.

- W pewnym momencie wypoczywające osoby postanowiły wybrać się do sklepu, natomiast 52-latek wszedł do wody, aby się ochłodzić. Po powrocie ze sklepu osoby wróciły w miejsce wypoczynku, lecz ich towarzysza nie było. Postanowili sprawdzić, w którym miejscu się kąpie, gdy zauważyli w rzece ciało 52-latka. Szybko powiadomili służby, ale niestety, ich kolegi nie udało się uratować. Na miejscu pracowała grupa śledczych z prokuratorem rejonowym. Obecnie zajmują się oni wyjaśnianiem przyczyn tragicznej śmierci mężczyzny - informuje policja z Suchej Beskidzkiej.

Policjanci po nadzorem prokuratury rejonowej w Suchej Beskidzkiej będą wyjaśniać okoliczności tej tragedii.

Policja informuje: korzystając z wypoczynku nad wodą, starajmy się przestrzegać następujących zasad:

- Dzieci powinny bawić się w wodzie, nawet przy niewielkich płytkich zbiornikach pod stałą opieką dorosłych.
- Nie skaczmy rozgrzani słońcem do wody. Przed wejściem do wody należy schłodzić wodą nogi, klatkę piersiową, szyję, kark, a unikniemy wstrząsu termicznego. Różnica w temperaturze wody i powietrza może spowodować, że doznamy szoku termicznego. Powinniśmy powoli wchodzić do wody i stopniowo przyzwyczaić nasze ciało do niższej temperatury.
- Kąpmy się w miejscach przeznaczonych do kąpieli i strzeżonych przez ratownika.
- Unikajmy korzystania z tzw. „dzikich kąpielisk”. W takich miejscach nie mamy pewności co do jakości wody i do tego jak kształtuje się dno pod lustrem wody.
- Zakładajmy dzieciom sprzęt asekuracyjny taki jak: rękawki, koła lub kamizelki. Pilnujmy uważnie naszych pociech w trakcie wodnych zabaw.
- Wchodźmy do wody jedynie na trzeźwo. To właśnie alkohol i brawura są najczęstszymi powodami utonięć.
- Nie wchodźmy od razu, ani nie skaczmy do wody.
- W miejscach, gdzie jest zbyt płytko oraz gdzie woda jest nieprzejrzysta, nie skaczemy „na główkę”. Na skutek takiego zachowania każdego roku w całym kraju wiele osób traci życie lub zdrowie.
- Unikajmy kąpieli bezpośrednio po posiłku, zimna woda może doprowadzić do bolesnego skurczu żołądka, co może nieść za sobą bardzo poważne konsekwencje.
- Pamiętajmy, że zwykłe nadmuchiwane materace nie zapewniają nam pełnego bezpieczeństwa.
- Pływając m.in. łódkami, kajakami, pamiętajmy o założeniu kapoku.

źródło: KPP Sucha Beskidzka

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy