Jakie inwestycje planuje andrychowska spółdzielnia na ten rok?

, Gospodarka, Wiadomości, 24.02.2019 18:30, PG

Już wiadomo, co czeka mieszkańców osiedli.

Jakie inwestycje planuje andrychowska spółdzielnia na ten rok?

Andrychowska Spółdzielnia Mieszkaniowa administruje 67 budynkami, w których jest 285 klatek schodowych i 3520 mieszkań na powierzchni użytkowej 167 777 m2.

W budynkach ASM mieszka 8 100 mieszkańców. Jak przekazuje nam prezes ASM Bogumiła Zacny-Sporysz głównym zadaniem spółdzielni jest utrzymywanie budynków w bezpiecznym stanie użytkowania, a dodatkowo w ładnym i estetycznym anturażu. Spółdzielnia także dba o to by wszystkie wewnętrzne instalacje sprawnie działały.

Zapytaliśmy prezes jakie inwestycje czekają członków ze strony spółdzielni w tym roku. Jest ich sporo. ASM ma zamiar przeznaczyć około 2,5 mln zł na remonty budynków mieszkalnych (w 2018 roku było to – 2,7 mln zł) oraz 0,5 mln zł na modernizację pawilonów handlowych. Są to pieniądze zebrane od mieszkańców w postaci funduszu remontowego, dokładnie - 1,25 zł od m2.

W ubiegłym roku spółdzielnia zakończyła wymianę wodomierzy radiowych, dzięki czemu odczyt liczników odbywa się teraz bez potrzeby wchodzenia do mieszkania.

W tym roku spółdzielnia będzie kontynuować instalację domofonów. Zadanie to trwa już trzy lata a w najbliższych miesiącach planowane jest jego zakończenie. Dalej będą także prowadzone prace związane z rewitalizacją osiedla Żwirki i Wigury. W czterech ostatnich budynkach odnowione zostaną elewację, balkony i wejścia do klatek.

W pięciu budynkach remontowane będą 22 klatki schodowe. Prace będą polegać nie tylko na zwykłym malowaniu, ale też wykonaniu tynku mozaikowego czy modernizacji pralń i suszarń.

Mieszkańców czekają także remonty dachów, w tym wymiana rynien, rur czy odnowienie kominów. Kontynuowane będą także prace przy ul. Lenartowicza 76 w postaci zadaszenia balkonów na ostatnich kondygnacjach.

Zmodernizowane zostaną chodniki na ul. 27 stycznia mieszczące się przy trzech budynkach. Spółdzielnia zamierza te z wymienić altany śmietnikowe na nowe (obecnie jest ich 47) a w piwnicach i korytarzach piwnicznych pięciu budynków nastąpi wymiana przestarzałego oświetlenia na typu LED. Szykują się również remonty wewnętrznej instalacji wody.

Póki co, wysokość czynszu pozostaje bez zmian ale podwyżka jest na horyzoncie, gdyż od 5 lat nie był on zmieniany.

A tutaj informacja o inwestycjach, jakie zaplanowała spółdzielnia mieszkaniowa w Kętach: link

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

artmn, 24.02.2019 23:35

Trochę to dziwne że z pieniędzy mieszkańców remontuje się pawilony handlowe, czy wynajmujący te pawilony nie płacą, czynszu? Kolejna kwestia malowanie piwnic główne zejście biała emulsja, dalej zwykle "wapno" dotkniesz, otrzesz się o ścianę jesteś cały biały, zasiegnalem info w spółdzielni okazało się że cała piwnica ma być prysnieta emulsją ktoś tu robi niezły interes, nie mówmy o nie podnoszeniu czynszu, bo co rok w górę, patrząc jak wyglądają wspólnoty mieszkaniowe to spółdzielnia wygląda przy nich bardzo blado.