reklama

Drugi żłobek w gminie Wieprz?

, Polityka, Wiadomości, 22.02.2019 14:50, PG
Żłobek we Frydrychowicach cieszy się od lat dużym uznaniem wśród rodziców. Czy powstanie jego filia? Niektórzy radni proponują właśnie takie rozwiązanie.
Drugi żłobek w gminie Wieprz?

Jeden z radnych gminy Wieprz – Bogdan Gawenda (KWW Wygrajmy Razem) złożył do gminy interpelację dotyczącą opieki nad dziećmi w wieku 0-3 lat. Chciał wiedzieć, ile takich dzieci jest w gminie oraz czy na terenie sołectwa Wieprz są pomieszczenia, które można zaadaptować na potrzeby fili żłobka z wykorzystaniem środków z rządowego programu „MALUCH+”.

Przypomnijmy, że od siedmiu lat we Frydrychowicach istnieje bardzo chwalony i ceniony przez rodziców gminny żłobek „ Misiowy Zakątek”. Niestety, jest on dosyć daleko oddalony od mieszkańców Nidku i Wieprza, stąd propozycja budowy nowego.

Z danych urzędu wynika, że na rok 2018 w sołectwie Wieprz jest 183 dzieci w wieku 0-3 lat a w Nidku – 52. Gmina jednak nie posiada tam żadnych pomieszczeń, które można by było wykorzystać na żłobek.

Radny Gawenda prosił także o wpisanie do wieloletniej prognozy finansowej gminy utworzenie żłobka na terenie sołectwa Wieprz. Wójt Małgorzata Chrapek odpowiedziała mu, że takich propozycji nie składa się przy pomocy interpelacji.

Czy w gminie Wieprz jest potrzebny drugi żłobek? Dla porównania, w sąsiednim Andrychowie nie ma żadnego.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

kogucik, 22.02.2019 17:33

Jedyny, który coś chce zdziałać wbrew układom. Żłobek zawsze będzie potrzebny, dobra inwestycja. A Andrychów, no cóż... będzie woził dzieci do Wieprza.