reklama

Nowa instytucja ma powstać w Andrychowie. Jeśli radni pozwolą...

, Polityka, Wiadomości, 22.02.2019 08:00, red
MOSKiT na mapie andrychowskich instytucji. Czym ma się zajmować i czy w ogóle powstanie?
Nowa instytucja ma powstać w Andrychowie. Jeśli radni pozwolą...
28 lutego odbędzie się kolejne już w tej kadencji posiedzenie Rady Miejskiej w Andrychowie. Podczas obrad radni po raz kolejny będą głosować nad podwyżką cen za wywóz śmieci (więcej na ten temat: Jest propozycja nowej stawki za śmieci w Andrychowie: cena idzie w górę!).

W programie sesji jest także podjęcie uchwały w sprawie powołania zupełnie nowej andrychowskiej instytucji: Miejskiego Ośrodka Sportu, Kultury i Turystyki. Nowa instytucja ma zacząć działać od 1 maja 2019 roku.

Docelowo ma przejąć w zarządzanie miejskie obiekty sportowe: w pierwszej kolejności będący obecnie w budowie basen kryty przy ul. Włókniarzy, a potem prawdopodobnie również funkcjonujący już basen odkryty przy al. Wietrznego, a być może także stadion i halę sportową. MOSKiT ponadto przejmie zadania przypisane dziś do Wydziału Turystyki, Sportu i Kultury w magistracie, który prawdopodobnie zostanie zlikwidowany.

Szczegóły dopiero zostaną ustalone.

Jak napisano w uzasadnieniu uchwały o powołaniu MOSKiT, ma on zajmować się m.in.:
- zarządzaniem i administrowaniem obiektami i urządzeniami sportowo-rekreacyjnymi oraz prowadzeniem w nich działalności sportowo-rekreacyjnej, gastronomicznej i noclegowej
- zagospodarowaniem obiektów sportowych i terenów rekreacyjnych w potrzebne urządzenia oraz konserwacja tych obiektów.

Na razie nie wiadomo, kto pokieruje nową instytucją.

W programie obrad jest też inna sportowa uchwała. Burmistrz proponuje, aby 2019 rok ustanowić „Rokiem Sportu w Gminie Andrychów”. Ma to związek z przypadającym w tym roku jubileuszem 100-lecia niegdyś wielosekcyjnego Klubu Sportowego Beskid Andrychów.

To wszystko uchwały wnoszone przez burmistrza Tomasza Żaka. Decyzja należy do radnych, a w Radzie Miejskiej w Andrychowie – przypomnijmy - większość mają w tej kadencji radni PiS i KWW „Kobielus 2018”. A ci - można odnieść wrażenie - czasami głosują według zasady "nie, bo nie”, byle tylko zablokować propozycje burmistrza.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

abcabc, 22.02.2019 20:18

pisowcy jak zwykle na nie

aleocochodzi, 22.02.2019 19:16

Kto pokieruje nową instytucją? Pewnie córka pułkownika który to wymyślił.

aleocochodzi, 22.02.2019 19:14

Co to znaczy szczegóły zostaną ustalone? Wystarczy już tego dziadostwa!!! Najpierw należy dopracować projekt w najdrobniejszym szczególiku a potem dopiero przedstwawiać wysokiej radzie.

black&white, 22.02.2019 15:00

A moze cenny za smieci wyliczać odpowiednio co do ilości zużytej wody. Wtedy wszystkie cwaniaki co sie wymeldowaly to by musieli placic albo smierdziec. Moim zdaniem tu trzeba szukac problemu a nie podwyższać uczciwym ludzia co placa.

kalafior, 22.02.2019 14:31

Co to za redaktorek napisał "nie bo nie" ?A może w tej gminie woda i ścieki ,śmieci były najdroższe bo "tak bo tak" chciało się władzom Andrychowa? A mieszkańcy płacili .W 2012 r.Azpb zamknęło wykańczalnie to podwyżka ponad 20 procentowa była.Scieków z Azpb nie było a kasa zgadzać się musiała.Wieprz przez lata płacił 5 zł a Andrychów 10 zł,mniej było w Kętach i w Wadowicach ale wg. władz miasta wszystko było o.k

budyn77, 22.02.2019 14:09

Drogi "red": skoro propozycje uchwał wójta Zaka są beznadziejne i szkodliwe to jak Radni mogą je uchwalić?! Takie czasy gdy Rada wszystko "przyklepywała" już się skończyły. Nie ma i nie będzie zgody na twory typu MOSKiT, KOMAR, MOL, podwyżki cen śmieci i likwidację szkół.

Turboplazmotron, 22.02.2019 14:07

Jeśli to co napisał Pan Andrzej jest prawdą to prawdziwy SKANDAL!

Jeremiasz, 22.02.2019 11:04

Więcej posad dla tych nieudaczników którzy nic nie umieją robić, jak tylko pasożytować na innych.

Andrzej Krętosz, 22.02.2019 10:15

Może czas najwyższy wyjaśnić o co chodzi z tym pomysłem z MOSKiT-em. Przede wszystkim w planie jest zamknięcie basenu odkrytego i odebranie go ZGK, a następnie sprzedanie za bezcen prywatnej spółce. Ten cały MOSKiT to ma być kolejny twór i fikcyjne stworzenie etatów dla ludzi ze środowiska Burmistrza. Na to nie może być zgody radnych. Ten burmistrz to ma tupet, chce ustawniać rok sportu niby dla Beskidu a nie zrobił nic dla tego klubu przez tyle lat i jeszcze chce im odebrać stadion żeby potem musieli go wynajmować i płacić za treningi i mecze? To się w głowie nie mieści. Zero konkretów i papka, żeby tylko to przepchnąć. Radni i środowisko sportowe - nie gódźcie się na to!!!

obserwator2012, 22.02.2019 10:08

"Madzia" - z choinki się urwałaś , a już dawno po Świętach , a komunizm skończył się w Polsce w 1989 .Nic nie ma za darmo i nic się nikomu nie należy -jak pracujesz dobrze żyjesz, a pracy nie brakuje.

madzia, 22.02.2019 09:50

Co mają w głowie ludzie którzy dla mieszkańców chcą podwyżki cen śmieci do 16,50 złotych od osoby a z drugiej strony chcą nowych etatów w administracji które będą utrzymywać ci sami mieszkańcy których się tak traktuje????

krisu78, 22.02.2019 09:45

Czyli to nie kiepski żart? Hmm, dla ludzi 16,50 od osoby za śmieci a z drugiej strony nowe etaty w administracji. Na to kasa jest. Ciekawe jak radni mieli by to wytłumaczyć mieszkańcom????

budyn77, 22.02.2019 09:27

Więcej wicewójtów! Czterech przynajmniej!

bolo123, 22.02.2019 09:20

Nowy wiceburmistrz, nowa instytucja z nowym kierownictwem, nowa cena za wywóz śmieci - po prostu w Andrychowie idzie"nowe" - tylko Ci radni " tacy starzy i zamknięci na NOWE"