reklama

Inwestycja w Andrychowie wstrzymana, ale coś się znowu dzieje na stawie

, Gospodarka, Wiadomości, 26.04.2022 19:30, DK
W najbliższych miesiącach inwestycja za prawie 20 mln zł nie zostanie zakończona.
Inwestycja w Andrychowie wstrzymana, ale coś się znowu dzieje na stawie
Jak już informowaliśmy prace związane z wielkim projektem - Rewitalizacja Pańskiej Góry i Stawy Anteckiego w Andrychowie - zostały wstrzymane. Oznacza to, że w najbliższych miesiącach inwestycja za prawie 20 mln zł nie zostanie zakończona i andrychowianie nie pospacerują po nowych alejkach i ścieżkach na Pańskiej Górze, a tym bardziej przy odbudowywanym stawie.


Dotychczasowy wykonawca nie będzie kontynuował prac. O powodach pisaliśmy tutaj: Firma przedstawiła swoje stanowisko w sprawie inwestycji na Pańskiej Górze

Gmina musi poszukać firmy, która dokończy prace budowlane. Póki co na inwestycji nic się nie dzieje, nie wiadomo kiedy wznowione zostaną roboty. Choć może nie do końca, bo w ostatnich dniach na stawie zauważalne są pewne działania. Przeprowadzane są tam odwierty. W jakim celu?

- Odwierty mają na celu stwierdzenie poprawności wykonanej przesłony przeciwfiltracyjnej zapobiegającej przesiąkaniu wody przez grunt i przez wały. Aby ogłosić nowy przetarg i wyłonić nowego wykonawcę inwestycji, musimy sprawdzić czy przesłona spełnia wymagania. Jest to kwestią sporu z poprzednim wykonawcą i my to w tym momencie weryfikujemy - informuje Szymon Wnęczak z Urzędu Miejskiego w Andrychowie.
Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Edward, 27.04.2022 11:49

@tomekx przypomnę Ci co napisałeś jak będzie jakiś artykuł że pisiorom coś nie wyszło.

django, 27.04.2022 07:09

Zawsze to są problemy ale tylko w wydaniu andrychowskich inwestycji aktualnej ekipy wójta. Parę milionów tomuś dorzuci i problem rozwiąże, tak jest ze wszystkim, a wystarczyło tylko być kompetentnym. Tomuś wie, że jest niekompetentny - żeby to zamaskować zatrudnił dwóch pomocników-zastępców, którzy doją gminną kasę.

tomekx, 27.04.2022 05:15

To normalne że jak się coś robi to zawsze wyskakują jakieś problemy ale problemy są po to żeby je rozwiązywać