reklama

Ile tego asfaltu położą? Mieszkańców czeka niespodzianka?

Gospodarka, Wiadomości, 25.04.2022 13:20, red
Zaczynają się pojawiać rozbieżności w wypowiedziach przedstawicieli magistratu.
Ile tego asfaltu położą? Mieszkańców czeka niespodzianka?

Niedawno informowaliśmy o narastającym niezadowoleniu mieszkańców ulicy Wiejskiej w Inwałdzie. Droga jest w fatalnym stanie, nikt na razie jej nie remontuje.


Po interwencji mieszkańców w Inwałdzie, władze miasta zapowiedziały wykonanie doraźnego remontu. Tylko w jakim zakresie? Tutaj już zaczynają się pojawiać rozbieżności.

W rozmowie z mamNewsa.pl Szymon Wnęczak z UM w Andrychowie mówił, że wkrótce nowa nakładka asfaltowa położona zostanie na 500 metrach drogi.

- 12 kwietnia po spotkaniu z mieszkańcami ustalono położenie dywanika na odc. ok. 500 m pomiędzy ulicą Radosną - do drogi na osiedlu Górki. Wartość zadania to ok. 150 tys. zł. Pracujemy nad tym, aby wygospodarować środki, to jest warunkiem wyłonienia wykonawcy i realizacji prac - mówił Szymon Wnęczak. Jeśli znajdą się pieniądze, asfalt zostanie położony pod koniec maja.

Tyle, że 23 kwietnia w programie "Kronika" TVP Kraków burmistrz Andrychowa Tomasz Żak mówił już tak: - Zadeklarowałem że do końca maja będzie ok. 120-metrowy odcinek zrealizowany.

Krótko mówiąc, mieszkańcy z pewnością będą żyć w niepewności co do zakresu remontu: asfalt zostanie położony na 120-metrowym odcinku czy też 500-metrowym?

Dodajmy, że w UM Andrychów przygotowywany jest remont całej ulicy Wiejskiej. Opóźnia się jednak pozyskiwanie dokumentacji. Na razie nieznane pozostają jednak termin i źródła finansowania tej inwestycji - potrzeba co najmniej kilkanaście mln zł.

Póki co więc mieszkańcy będą się musieli się zadowolić planowanym na maj doraźnym remontem.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Zakolog, 26.04.2022 13:46

Drogi Czytelniku, jak oceniłbyś stan starszego mężczyzny, który w każdej publicznej wypowiedzi używa zwrotu -”jestem zadowolony” lub „co mnie bardzo cieszy” ? 85% psychiatrów uznałoby, iż ma do czynienia z przypadkiem poważnego uszkodzenia połączeń pomiędzy ośrodkami emocjonalnymi np. ciało migdałowate, a ośrodkami korowymi, najczęściej wskutek długotrwałego i nadmiernego nasączania ich substancją psychoaktywną. Natomiast 90% psychologów wahałoby się pomiędzy brakiem poprawnie wypracowanych zachowań werbalno leksykalnych we wczesnej socjalizacji, a zaawansowanymi procesami demencji starczej. Tak czy tak, Czytelniku jeśli spotkasz się z takimi objawami, to miej na względzie, iż są to patologicznie wyrażane treści, nie mające nic wspólnego z otaczającą cię rzeczywistością, zawsze kłamliwe. FeelFree, a Ty co sądzisz o tak nakreślonym zachowaniu kompulsywnym ?

FeelFree, 25.04.2022 19:59

@Redakcja mamNewsa. ( Uwaga! wpis zawiera pewną dawkę zamierzonej ironii pod adresem jaśnie panujących, osoby wysokowrażliwe oraz klakierów Zakolandii uprasza się w związku z tym o zaprzestanie czytania, dziękuję). W celu uzyskania bardziej spektakularnych zdjęć proponuję przejazd innymi ulicami gminy Andrychów, chociażby tymi samymi co rok, czy dwa lata temu... warto docenić postępy w zarządzaniu drogami gminnymi przez ekipę wójt/radni. Tylko konieczny będzie raczej pojazd z oponami o możliwie wysokim profilu i najlepiej z napędem 4x4. I proszę dopytać prezesów gminy czy ta droga nie spełnia po prostu już teraz wysokich standardów gminnych. Jak stół ma być tylko asfalt w okolicach siedliska władz, i części wyborców, może o to chodzi? Po co pianę być jak wójt mówi, że wszystko jest git? Może na prowincji gminy powinno się zrobić zrzutkę i wykonać remont dróg gminnych w czynie społecznym. Skoro składkę robimy nawet na zadania gminy takie jak zakup wozu straży pożarnej dla OSP ??? Proszę zapytać o to wprost tego pana co chce spalarnię śmieci zrobić niedaleko amerykańskiej sieci z żółtym logo górującym nad Górnicą. Z góry dziękuję, trzymając jednocześnie kciuki za zawieszenie redakcyjnego dyliżansu.