reklama

Elektrociepłownia ciągle nie ma opału na sezon grzewczy

, Gospodarka, Wiadomości, 11.08.2022 10:50, red
Problemy z zakupem węgla mają nie tylko właściciele prywatnych domów.
Elektrociepłownia ciągle nie ma opału na sezon grzewczy

Pustkami świeci plac przed elektrociepłownią w centrum Andrychowa na którym gromadzony jest węgiel. Zwykle o tej porze roku elektrociepłownia posiadała już zapasy na rozpoczynający się już przecież we wrześniu - październiku sezon grzewczy. Tym razem jest inaczej.

Jak się okazuje, nie tylko właściciele domów mają aktualnie problem z zakupem rekordowo drogiego węgla, ale także ciepłownie.

Jak się dowiadujemy w elektrociepłowni, sezon grzewczy nie jest jednak zagrożony, ponieważ spółka ma już podpisaną umowę na dostawę półtora tysiąca ton węgla. Pozostaje jedynie poczekać na dostawę.

Węgiel jest dużo droższy niż ten kupowany rok temu, co już znajduje swoje przełożenie w taryfach za ogrzewanie i wysokość opłat, jakie ponoszą mieszkańcy. Podwyżki sięgają nawet kilkuset złotych (rok do roku) na czynszu.foto: WB

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

FeelFree, 12.08.2022 13:31

@tomekx - ale słowo argument, to nie jest to samo co epitet... wręcz przeciwnie. "Wicemarszałek zwrócił uwagę, że ze strony opozycji nie padają żadne konkretne argumenty przeciwko tej nowelizacji, a słyszymy jedynie same epitety."

tomekх, 12.08.2022 12:45

Możecie sobie pisiory pisać co chcecie a i tak wiem że co dobre to nasz wójt a co złe to pisiorstwo.

FeelFree, 12.08.2022 10:12

@tomekx - wielka szkoda, no cóż różnimy się zdaniem... uważam natomiast, że każdą "głupotę" można, warto, a nawet należy komentować. Zwłaszcza jak temat dotyczy ważnych spraw dla wielu osób. Jeśli, ktoś pisze "głupoty" proponuję to merytorycznie wykazać; WSZYSCY na tym skorzystamy. Obawiam się jednak, że przyczyną braku odpowiedzi jest brak argumentów właśnie... wówczas oczywiście prościej jest napisać, że ktoś pisze "głupoty".

tomekx, 12.08.2022 09:37

Nie doczekasz się odpowiedzi ponieważ twoich głupot nie da się komentować

FeelFree, 11.08.2022 22:38

Nie wytrzymam już więcej w oczekiwaniu na odpowiedź ze strony tomekx... Brak węgla na hałdzie u pana Mirka, kryzys ciepłowniczo-energetyczny to akurat wygodne i na rękę "argumenty", żeby radni dokonali w głosowaniu kolejnych zagarnięć naszych podatków ( tych za kurniki, stodoły również! ), na wymyślone przez wójta zbytki budżetowe takie jak spalarnia, zgazownia, turbiny gazowe, tłumiki, linie przesyłowe, wyjazdy zagraniczne, pałace, rewitalizacje przez wycinanie drzew itd.

Zakolog, 11.08.2022 18:29

@tomekx jak już jesteś pod wątkiem braku węgla w miejskiej elektrociepłowni, to wytłumacz mi proszę, jak to jest, że burmistrz Żak, człowiek niewątpliwie światowy, rzekłbym nawet mistrz podróży służbowych, jest wstanie zaimportować do Andrychowa unikalną i ultranowoczesną technologię spalania śmieci, a nie jest wstanie „załatwić” kilkudziesięciu wagonów węgla skądkolwiek. A nasza skromna pani prezes ASM nie ma już miejsca gdzie tego węgla składować i nawet z ul. Krakowskiej widać jego hałdy.

tomekx, 11.08.2022 14:24

Podziękujcie pisowcom że wydając w ostatnich latach miliardy na górnictwo doprowadzili do sytuacji że węgla w Polsce praktycznie nie ma

Zakolog, 11.08.2022 13:44

Jeśli ta informacja miała uspokoić klientów i odbiorców usług naszej miejskiej elektrociepłowni, to dodam tylko, iż to genialne przedsięwzięcie w ostatnich dwóch latach wygenerowało tylko 2 miliony straty, jeszcze nie spłaciło 1,2 miliona pożyczki udzielonej przez najbardziej empatyczną 11-stkę w historii Rady Miejskiej w Andrychowie, a w skład jego organu nadzoru wchodzą takie umysły jak profesor Wasztyl, mecenas Wójcik, emeryt Kuzon i to pod kierownictwem genialnego stratega gospodarczego burmistrza Żaka. Jeśli ta spółka ma podpisaną umowę z dostawcą, to stosując analogię historyczną np. umowa o dofinansowanie pałacu Bobrowskich 12 baniek lub dofinansowanie projektu Pańska Góra 16 baniek, to odbiorcy ciepła mają już całkowitą pewność ogrzania swoich lokali, pod warunkiem, iż zapobiegliwie zaopatrzą się w elektryczne ogrzewacze i wytwornice ciepła. Pozostałym miłośnikom geniuszu burmistrza Żaka będzie musiał wystarczyć jego sztandarowy program „Spotkajmy się w Pałacu – razem cieplej”.