reklama

Do 10 lutego gminne becikowe dla każdego. A potem....

Gospodarka, Wiadomości, 01.02.2020 14:00, red
Zmiana zasad wypłaty pieniędzy z gminnej kasy.
Do 10 lutego gminne becikowe dla każdego. A potem....
Jak już informowaliśmy podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej andrychowscy radni zdecydowali o ograniczeniu wypłacania tzw. gminnego becikowego - to jednorazowa zapomoga z tytułu urodzenia dziecka w wysokości 500 zł. Do tej pory była wypłacana niezależnie od dochodu rodziców.

Tak będzie jeszcze tylko do 10 lutego - do tego dnia obowiązują dotychczasowe przepisy.

Od 11 lutego 2020 r. obowiązywać będzie nowa Uchwała Rady Miejskiej w Andrychowie w sprawie przyznawania osobom zamieszkałym na terenie Gminy Andrychów jednorazowej zapomogi z tytułu urodzenia dziecka oraz określenia zasad jej przyznawania.

- Zgodnie z aktualnie przyjętą uchwałą wnioski złożone do 10 lutego 2020 r. będą rozpatrywane na zasadach obowiązujących w chwili obecnej tj. bez kryterium dochodowego, natomiast wnioski złożone od 11 lutego 2020 r. będą rozpatrywane z uwzględnieniem kryterium dochodowego, które obowiązuje w pomocy społecznej (aktualnie kryterium wynosi 528,00 zł netto na osobę we wspólnym gospodarstwie domowym, a podstawą jego wyliczenia jest dochód osiągnięty w miesiącu poprzedzającym złożenie wniosku) - informuje OPS Andrychów.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy