Gminne becikowe od teraz z kryterium dochodowym

, Polityka, Wiadomości, 24.01.2020 16:15, PG
Radny PiS oburzony a zarazem szczęśliwy, że mamy taki rząd który realizuje program Rodzina500Plus.
Gminne becikowe od teraz z kryterium dochodowym

W 2017 roku radni stwierdzili, że rodzice w gminie Andrychów będę otrzymywać dodatkową jednorazową zapomogę z tytułu urodzenia dziecka w wysokości 500 zł, niezależnie od dochodu rodziców. Jest to tzw. gminne becikowe.

Teraz jednak zmieniono zdanie. Burmistrz wyszedł z inicjatywą, aby to 500 zł otrzymywały tylko osoby najuboższe, czyli nie przekraczające kryterium dochodowego.

Wiceburmistrz Wojciech Polak argumentował to tym, że obecnie rząd realizuje program Rodzina500Plus na każde dziecko, bez kryterium dochodowego, dlatego też są realizowane cele ograniczenia ubóstwa, wsparcia rodziny i zwiększenia liczby urodzeń, po co więc zatem dodatkowo obciążać budżet gminy.

Oburzony zaistniałą sytuacją był radny PiS Wiesław Mikołajek. - Pan burmistrz taki pro rozwojowy a po dwóch lat już nie ma kasy. Chwała Bogu, że mamy taki rząd! – krzyczał zdenerwowany radny.

W ubiegłym roku na to świadczenie wydano 220 tys. zł. Wiceburmistrz W. Polak zaznaczył, że trzeba szanować pieniądze publicznie i wydawać je rozsądnie.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 28.01.2020 08:42

Wnioske złożoy we wrześniu, do dzisiaj nie oddali podatku. hahahhaahahahaha płaćcie teraz odsetki za nieudolnych

FeelFree, 25.01.2020 21:49

*W ubiegłym roku na to świadczenie wydano 220 tys. zł. Wiceburmistrz W. Polak zaznaczył, że trzeba szanować pieniądze publicznie i wydawać je rozsądnie* Niby mądre zdanie, tylko czemu do kolegów burmistrzów tego nie mówi Pan zastępca, przecież tak blisko siedzą? Andrychów stać na dwa baseny (niby super), nie to co jakieś tam biedne Kęty i Wadowice. W ramach tego szanowania proponuję, aby Pan Wojciech Polak zrezygnował z funkcji - trzech burmistrzów to niestety niechlubny rekord samorządowej okolicy, który też nie ma nic wspólnego z szanowaniem naszych pieniędzy. Aha, nowy basen należy oczywiście za rok spróbować zlikwidować, to taka nowa gminna tradycja: powołujemy instytucję np. szkołę, by za lub co rok wnosić o jej likwidację... bo trzeba przecież oszczędzać. To też w ramach pokazu gospodarności i odpowiedzialności za własne decyzje. 75 milionów złotych długu, a to dopiero początek - będzie jeszcze więcej! Niedobrze, zaczynam gadać jak budyn77. Nie dajmy się ponieść emocjom, jak powtarza - nie wiedzieć czemu - podczas sesji Pan Roman Babski. Za komuny też w sumie było jakby dość podobnie, zajmowano się głównie nieudolnymi próbami rozwiązania problemu, który samemu się wykreowało. Strasznie sentymentalnych włodarzy mamy.

",,**,,", 25.01.2020 10:35

Mikolajek taki dobry to niech daje z własnej kieszeni. A gdzie jest to ubóstwo w Andrychowie??? Do roboty gnoje pasożyty i dziecioroby. 500plus idzie na bieżące wydatki a nie na dzieci, narodzin z tego powodu wcale nie przybywa, to sa fakty!!!!!!!!!!

budyn77, 25.01.2020 10:31

Andrychów w ruinie! 75 milionów złotych długu, a to dopiero początek - będzie jeszcze więcej! Brawo wójt Zak!

xpek, 25.01.2020 05:16

500 nie wpływa na to że rodzi się więcej dzieci.przyznaje to nawet pisowski rząd ale ten populista mikołajek może tego nie wiedzieć bo pewnie igląda tylko tvpis