reklama
reklama

Czym kierować się podczas szukania pracy w dobie kryzysu? Poszukaj wakatu w Andrychowie

Gospodarka, Wiadomości, 28.03.2023 07:34, Artykuł zewnętrzny
W czasie kryzysu znalezienie satysfakcjonującej pracy może okazać się niełatwym wyzwaniem. Istnieją jednak pewne kwestie, które mogą zwiększyć Twoje szanse na znalezienie dobrego zatrudnienia. Czym kierować się podczas szukania pracy w dobie kryzysu? Przeczytaj nasz tekst, a nie zawiedziesz się – dajemy Ci kilka przydatnych wskazówek. Dzięki temu znajdziesz pracę np. w Andrychowie!
Czym kierować się podczas szukania pracy w dobie kryzysu? Poszukaj wakatu w Andrychowie

Andrychów — czym kierować się podczas szukania pracy w dobie kryzysu?

Możesz zwiększyć prawdopodobieństwo sukcesu i znaleźć dobrą pracę, jeśli podejmiesz odpowiednie działania. Jakie? Poniżej przedstawiamy Ci niektóre spośród ciekawych sposobów działania. Przydadzą Ci się one, jeśli szukasz pracy w niewielkim, ale prężnie rozwijającym się mieście w Małopolsce, jakim jest Andrychów.

Co zrobić, by znaleźć pracę w Andrychowie?

Jakie możesz podjąć kroki, które przybliżą Cię do wymarzonej pracy?

  • Przeanalizuj rynek podczas poszukiwania zatrudnienia i znajdź takie branże, które są bardziej odporne na kryzys. Gospodarka nie jest jednolitą całością. Wręcz przeciwnie, jest to dynamiczny organizm, który składa się z różnych segmentów rynkowych. W takiej sytuacji szukaj pracy w stabilnych branżach, ponieważ da Ci to lepsze perspektywy na długofalowe zatrudnienie. Dobrym rozwiązaniem jest np. praca w firmach z tzw. Bielskiego Okręgu Przemysłowego.
  • Poszukaj alternatywnych źródeł zarobku. W dobie kryzysu wiele firm rezygnuje z zatrudniania na stałe. To z jednej strony zagrożenie, z drugiej szansa. Taki stan rzeczy oznacza bowiem, że możesz poszukać pracy tymczasowej lub dorywczej. Bądź elastyczny i otwarty na inne stanowiska oraz branże, a także na rodzaje współpracy jak na przykład umowa o pracę, zatrudnienie tymczasowe, umowy cywilnoprawne lub freelance. Szukasz pracy? Zdecyduj się np. na pracę w branży gastronomicznej (lokalne restauracje z kuchnią polską, restauracje McDonald’s) lub hotelarskiej (Park Hotel Łysoń, Hotel „Leskowiec”, Hotel „Beskid”).
  • Doskonal swoje umiejętności. W tych trudnych czasach, w których kryzys gospodarczy zagraża właściwie każdej firmie, niezwykle ważne jest, by móc wyróżnić się z grona konkurencji, oferując na przykład dodatkowe umiejętności i kwalifikacje. Wykorzystaj wolny czas na naukę nowych umiejętności, które są poszukiwane przez pracodawców. Możesz zdecydować się na wariant kompromisowy, jakim jest praca zdalna lub hybrydowa dla dużych firm z Krakowa (dzięki takim firmom jak np. HSBC, KPMG czy Motorola jest to jedno z miast z najwyższymi płacami w Polsce).
  • Przygotuj się dobrze do rekrutacji. W dobie kryzysu proces rekrutacji może okazać się bardziej wymagający i dłuższy niż zwykle. Powód jest prosty: większa liczba kandydatów. W żadnym jednak wypadku nie powinieneś załamywać rąk! Wręcz przeciwnie, porządnie przygotuj się do rozmowy kwalifikacyjnej poprzez zaplanowanie odpowiedzi na typowe pytania zadawane podczas rekrutacji.

Praca w Andrychowie – o czym warto pamiętać podczas jej szukania?

Opisane przez nas działania to ważna, ale niejedyna forma aktywności, którą warto podjąć, by znaleźć satysfakcjonującą pracę. Oprócz tego musisz pamiętać, by:

  • wykorzystać różne dostępne sposoby na poszukiwanie pracy; w tym celu możesz np. przeglądać ogłoszenia w umieszczone w Internecie (przydatne mogą okazać się internetowe portale zawierające oferty pracy), ale także wykorzystać networking, wypracowane przez lata kontakty czy osobiste wizyty w firmach;
  • zebrać jak najwięcej informacji na temat firmy, do której aplikujesz (jeśli już zostaniesz zaproszony na rozmowę).

Skorzystaj z naszych porad, a nie będziesz miał problemu niezależnie od tego, czy szukasz wakatu w Krakowie czy też interesują Cię np. ogłoszenia o pracę w Andrychowie.


- Artykuł zewnętrzny -

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy