reklama
reklama

Solidne mandaty za pijaństwo na drodze. Kolejni zatrzymani

Na sygnale, Wiadomości, 27.03.2023 17:00,
Dotyczy to kierowców samochodów i rowerzystów. właśnie zatrzymano kolejnych.
Solidne mandaty za pijaństwo na drodze. Kolejni zatrzymani
W czwartek (23.03) wieczorem policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie Zatora. Tuż przed godziną 19 na ulicy Słowackiego zatrzymali do kontroli kierowcę samochodu marki Opel, który nie trzymał prostego toru jazdy. Za kierownicą auta siedział 60 – letni mieszkaniec Zatora od którego mundurowi od razu wyczuli woń alkoholu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 1,7 promila. Kierowca został zatrzymany i trafił do zatorskiego komisariatu Policji.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych.


W piątek (24.03) po południu policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze patrolowali rejon Przeciszowa. Po godzinie 18 jadąc ulicą Krętą zauważyli rowerzystę jadącego slalomem. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 58 – letni mieszkaniec Przeciszowa wsiadł na rower mając w organizmie 1,8 promila alkoholu. Ponadto okazało się, że popełnił również przestępstwo ponieważ złamał sądownie orzeczony zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

W niedzielę (26.03) przed godziną 20 operator numeru alarmowego 112 został powiadomiony przez kierowców o rowerzyście, który wywrócił się na ulicy Wadowickiej w Zatorze (DK28). Z relacji zgłaszających wynikało, że rowerzysta z upadku wyszedł bez szwanku jednak jest kompletnie pijany. Na miejsce natychmiast udał się jeden z patroli. Mundurowi przejęli nietrzeźwego, którym okazał się 61 – letni mieszkaniec miejscowości Rudze. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2,9 promila alkoholu. Ponadto okazało się, że wsiadając na swój jednoślad mężczyzna złamał sądownie orzeczony zakaz kierowania. Został zatrzymany i trafił do zatorskiego komisariatu Policji.

Za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości grozi mandat w wysokości 2500 złotych. W przypadku skierowania wniosku o ukaranie sprawcy do sądu organ ten może nałożyć grzywnę w kwocie do 30 tysięcy złotych, a także orzec zakaz prowadzenia pojazdów niemechanicznych. Z kolei za złamanie sądownie orzeczonego zakazu kierowania grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

- Podziękowania za prawidłową reakcję należą się kierowcom, którzy pomimo tego, że było już ciemno, dostrzegli nietrzeźwego rowerzystę leżącego na jezdni. Natychmiast udzielili mu pomocy i wezwali służby ratunkowe - podkreślają policjanci.

źródło: KPP Oświęcim
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy