reklama
reklama

Co z powiatu dla Andrychowa?

Gospodarka, Wiadomości, Rozmowy przy kawie, 01.12.2021 17:00, DK / WB
Kilka inwestycji zrealizowano, a kolejne są na horyzoncie.
Co z powiatu dla Andrychowa?

W środę (1.12) rozmawialiśmy z wicestarostą powiatu wadowickiego Beatą Smolec na temat inwestycji - tych bieżących, zakończonych oraz przyszłych w Andrychowie.

A jest ich naprawdę sporo.

Rewitalizację przeszły warsztaty szkolne w CKZiU w Andrychowie. Wyremontowano także elewację budynku od strony ulicy Włókniarzy. Oprócz tego w „Kotarbinie” wyremontowano miejsce na pracownię ekonomiki transportu, a także pracownię maszyn i urządzeń CNC, do której zakupiona zostanie obrabiarka sterowana numerycznie. Dodatkowo odnowione zostały sanitariaty, które dostosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wszystko za ponad 1,5 mln złotych.

Zakończona została również budowa nowego chodnika przy bardzo ruchliwej drodze powiatowej w Sułkowicach k. Andrychowa. Do użytku pieszych oddano 700 metrów nowego chodnika. Budowę sfinansowano z budżetów powiatu wadowickiego i gminy Andrychów za kwotę 700 tys. złotych.

Dodatkowo uruchomiony zostanie rezonans magnetyczny, na który przekazane zostało 4,5 mln zł. Kwota obejmuje zakup sprzętu oraz adaptację pomieszczeń na rzecz tego urządzenia.

Warto wspomnieć również o przyszłych inwestycjach jak choćby nowy budynek hali sportowej przy Andrychowskim I Liceum Ogólnokształcącym (ogłoszono właśnie przetarg na budowę), a także projekt zupełnie nowych schodów, znajdujących się przy wejściu do budynku.

Posłuchajcie naszej rozmowy

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

FeelFree, 01.12.2021 19:54

@mamNewsa - w związku z tym wywiadem i innymi wcześniejszymi informacjami podawanymi przez portal to bez ogródek napiszę: proszę zapytajcie Państwo następnym razem czy pani Smolec zamierza startować na stanowisko wójta w Andrychowie. @radna Alicja Studniarz - ratunku! proszę startować w następnych wyborach.