reklama

Niesamowita sprawa. Uczniowie ruszyli na pomoc samotnym matkom

, MAGAZYN, Wiadomości, 02.12.2021 11:05, eł

Pozyskali pieniądze i kupili dla nich pralkę i pieluchy.

Niesamowita sprawa. Uczniowie ruszyli na pomoc samotnym matkom

Nie musieli tego robić, nie zależały od tego ich oceny. Z dobroci serc i chęci pomocy potrzebującym, postanowili poświęcić swój wolny czas dla innych. Uczniowie Wielozawodowego Zespołu Szkół w Zatorze zorganizowali „Charytatywny kiermasz ciast i ciasteczek”, aby zdobyć pieniądze na wsparcie dla Domu Samotnej Matki w Wadowicach.

Sprzedawali na nim smakołyki, z których część powstała w pracowni gastronomicznej szkoły, a resztę przygotowali rodzice. Zapach tych wypieków sprawiał, że nikt, kto przyszedł na kiermasz, nie mógł się im oprzeć. Dzięki temu łakocie szybko znikały, a puszki na datki równie błyskawicznie się zapełniły. Za pozyskane w ten sposób pieniądze zakupiono pralkę i pieluchy jednorazowe, aby ułatwić nieco życie kobiet przebywających w wadowickim Domu Samotnej Matki.

Kiermasz przygotowali uczniowie I i IV klasy technikum w Wielozawodowym Zespole Szkół, z pomocą nauczycielek Ewy Frączek i Sylwii Przejczowskiej. Dary zakupione za zebrane przez nich pieniądze przewiózł do Wadowic radny Andrzej Kozioł.

Dom Samotnej Matki to placówka zapewniająca opiekę i pomoc kobietom z dziećmi oraz ciężarnym, które z różnych powodów nie mają gdzie się podziać. Są to zarówno niezamężne matki, którym rodzina odmówiła wsparcia, jak i ofiary przemocy domowej. Dzięki pobytowi w tym miejscu mogą w spokoju zająć się pociechami, uporządkować swoje sprawy, poszukać zatrudnienia i mieszkania.

Okazane przez Państwa wsparcie wielu potrzebującym kobietom przywraca nadzieję w ludzką dobroć i solidarność w życiowych trudnościach oraz dodaje motywacji do walki o godne życie” - napisała w podziękowaniach dla Wielozawodowego Zespołu Szkół kierowniczka Domu Samotnej Matki, siostra Ewelina Półchłopek.

Foto: WZS w Zatorze

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy