reklama

Rośnie śmiertelne żniwo koronawirusa w naszym regionie. Ponad 5200 ludzi na kwarantannie

Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 01.12.2021 15:45, eł

U coraz większej ilości osób testy kończą się wynikiem dodatnim.

Rośnie śmiertelne żniwo koronawirusa w naszym regionie. Ponad 5200 ludzi na kwarantannie

Staramy się niezbyt często podawać dane dotyczące nowych przypadków zakażenia koronawirusem, ale trudno pomijać ten temat, gdy dane liczbowe stają coraz bardziej niepokojące. W ciągu ostatniej doby zmarły cztery chore na COVID-19 osoby z naszego terenu. W przypadku dwóch z nich jedyną przyczyną śmierci był koronawirus.

Już normą stało się, że codziennie w powiecie wadowickim i oświęcimskim wykrywanych jest po kilkadziesiąt nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Ale w suskim padł dzisiaj rekord pod tym względem. W ciągu ostatniej doby zdiagnozownao koronawirusa u aż 62 osób. Jeśli brać pod uwagę tylko czwartą falę pandemii, nie było tam jeszcze tak wysokiej dobowej liczby zakażeń. Testów na obecność koronawirusa wykonano przez 24 godziny 211. W tym samym czasie zmarły dwie chore na COVID-19 osoby. Żadna z nich nie cierpiała na inne choroby. Poprzedniej doby koronawirus zabił troje pacjentów z powiatu suskiego. Te osoby również chorowały wyłącznie na COVID-19.

W powiecie wadowickim przez ostatnią dobę stwierdzono 106 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, zaś testów przeprowadzono 355. Zmarły dwie cierpiące na COVID-19 osoby, z których obie miały też choroby współistniejące.

Powiat oświęcimski jest jedynym na naszym terenie, w którym koronawirus nie zebrał przez ostatnią dobę śmiertelnego żniwa. Ale i tam jest dużo nowych przypadków zakażenia. Przez 24 godziny testy dały dodatni wynik u 78 osób. W sumie wykonano ich 311.

Na terenie wszystkich trzech wymienionych powiatów kwarantannę przechodzi obecnie 5223 mieszkańców.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Burakz wiejskiej , 02.12.2021 09:43

to że jest 5200 osób na kwarantannie to w/g mam newsa śmiertelne żniwo ? robicie sieczke z mózgu ludziom tak jak główny ściek telewizyjny