reklama
reklama

Szpital wstrzymuje przyjęcia na kolejne oddziały

Na sygnale, Wiadomości, 01.12.2021 13:40, red
Przybywa pacjentów z ciężkim przebiegiem covid-19.
Szpital wstrzymuje przyjęcia na kolejne oddziały
Szpitale uruchamiają coraz więcej łóżek dla pacjentów leczonych na covid-19. Odbija się to niestety na sytuacji na innych oddziałach. I tak, szpital w Oświęcimiu już kilka tygodni temu wstrzymał przyjęcia na oddziały wewnętrzne i planowe zabiegi.

W związku z poszerzeniem bazy łóżek covidowych, od 30 listopada wstrzymano przyjęcia na oddział ginekologiczno-położniczy - za wyjątkiem porodów i stanów nagłych, a także na oddział neurologiczny.

- W stanach ostrych prosimy kierować się do Szpitalnego Oddziały Ratunkowego - czytamy w komunikacie oświęcimskiego szpitala.

Podobne problemy są w szpitalach w Wadowicach i Suchej Beskidzkiej, gdzie w listopadzie wstrzymano zabiegi i przyjęcia na oddziały wewnętrzne. W wadowickiej lecznicy jest już ponad 50 pacjentów z ciężkimi objawami covid-19.
reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

FeelFree, 02.12.2021 01:07

@Jeremiasz - 100% prywatyzacja systemu ochrony zdrowia to utopia niemożliwa do zrealizowania z wielu powodów. Niektóre procedury są tak drogie, że można je zrealizować tylko dzięki solidaryzmowi społecznemu, czyli np. z podatków lub powszechnej składki "zdrowotnej". Warto poznać szczegóły rozwiązań w różnych krajach, ale idealnie nie jest nigdzie. Pomyśl poza tym co zrobią wyborcy z partią, która ogłosi taki program.... W niebogatym, starzejącym się społeczeństwie? A prywatyzacja i tak odbywa się cały czas, tylko powoli i po cichu. Już obecnie przynajmniej 30% środków wydawanych na zdrowie jest wydawanych w sektorze prywatnym, a ponad połowa Polaków korzysta z sektora usług komercyjnych. W dodatku te sektory dość często się bardzo patologicznie łączą, tego nie powinno być. Prywatyzacja prawdopodobnie jeszcze przyspieszy z powodu braków kadrowych i coraz większej różnicy w warunkach pracy i płacy między sektorem państwowym, a prywatnym. Plusem prywatyzacji jest na pewno lepsze zarządzanie prywatnym szpitalem, przychodnią pod względem ekonomicznym, organizacyjnym, wyższa jakość usług dzięki konkurencji. W miejsce obsady stanowisk dyrektorskich wg klucza partyjno-rodzinnego. Natomiast wszystko jest fajnie póki mamy chorobę, którą komuś opłaca się leczyć... i póki mamy na to pieniądze. O ile dzięki zaradności i pracowitości można sobie zafundować np. korektę wady wzroku za 3 tysiące, czego na NFZ nie da się zrobić, to już na przeszczep płuc i serca na emeryturze nikogo nie będzie stać i nie znajdzie się też firma ubezpieczeniowa gotowa płacić za taką procedurę. Za pieniądze, które w Polsce przeznaczone są na ochronę zdrowia i tak dostajemy bardzo, bardzo dużo w porównaniu do innych krajów. Kosztem między innymi marnie opłacanej pracy większości personelu i jego ogromnego niedoboru, co skutkuje pracą za dwóch, trzech, lub pięciu pracowników i obniża dramatycznie jakość i bezpieczeństwo świadczeń. Niestety nawet gdyby przeznaczono 2x więcej pieniędzy niż teraz na zdrowie to i tak zmiany trwać musiałby latami. A przede wszystkim nie zmieniłaby się natychmiast mentalność społeczeństwa i pracowników od lat biorących udział w wyjątkowo chorym i pełnym dzisiaj patologii systemie, ani świadomość zdrowotna, profilaktyka itd . Jakimś plusem na dzisiaj jest to, że mamy wybór sektora. W wielu krajach go już nie ma, lub jest pozorny. P.S. Zwierzęta nie mają w Polsce wyższego standardu leczenia niż ludzie. Mają bardzo różny standard, w zależności od majętności właściciela, a przede wszystkim od tego czy zwierzę jest dla niego zachcianką, stróżem obejścia, czy ukochanym członkiem rodziny. Część nie jest leczona wcale, żyje w złych warunkach, przebywa w schroniskach lub ginie, albo jest poddawana eutanazji, a część faktycznie ma świetną opieką, lepszą niż część ludzi. Ale i tak wiele możliwych procedur medycznych nie jest wykonywana, nie dlatego, że są technicznie niemożliwe, tylko dlatego, że nikt by za nie nie zapłacił...

Jeremiasz, 01.12.2021 23:17

Rozwiązanie jest jedno i bardzo proste, mianowicie należy w pełni sprywatyzować służbę zdrowia. Właściciele kotów, psów którym robią swoim zwierzakom poważne operacje i nie narzekają na koszty, kolejki itp. a przypominam że liczba samych psów i kotów jest spora, nie wspominając o innych zwierzętach. W dodatku, nie słyszałem też o tele-poradach dla zwierząt... O zgrozo! Zwierzęta mają wyższy standard leczenia niż ludzie...

FeelFree, 01.12.2021 19:58

@cath - dlatego proponuję @Jeremiaszowi, aby nie płacił składek. Ale z pełną świadomością, jakie są wysokości faktur za wysokospecjalistyczne leczenie szpitalne. Ile teraz kosztuje doba w OAiIT ? 5 tysięcy?

cath, 01.12.2021 18:18

Składki NFZ są płacone solidarnościowo co sprawia że płacimy za leczenie wszystkich. Cześć osób składek nie płaci wcale bo płaci za nich ryczaltowo budżet,cześć płaci grosze jako KRUS.Wydatki na ochronę czy służbę zdrowia mamy jedne z najniższych w Europie nota bene polecam znalezienie wykresu z wydatkami przedstawionego niedawno przez Min Zdrowia można niezle się uśmiać jak to przedstawiono typowo dla PIS.Oczywiście kwotowo jest więcej ale jako %PKB oscylujemy ok 5 % inne kraje maja zdrowo ponad 7,Niemcy chyba 10,7 w czasie pandemii. Cle postępowanie rzadu z czwarta fala to taktyka może jakoś to będzie.W Smolensku tez tak miało być.Wiemy jak sie skończyło .

FeelFree, 01.12.2021 17:33

Co więc proponujesz jako wyjście z bieżącej sytuacji. Poza zaprzestaniem płacenia składek na NFZ co akurat uważam za całkiem niezły pomysł?

Jeremiasz, 01.12.2021 16:52

Tak, zauważyłem że jest epidemia głupoty.

FeelFree, 01.12.2021 16:15

https://www.rynekzdrowia.pl/Polityka-zdrowotna/Liczba-pielegniarek-w-Polsce-mocno-ponizej-sredniej-europejskiej-Lepiej-jest-na-Bialorusi-i-Ukrainie,223596,14.html

FeelFree, 01.12.2021 16:15

...oraz aktualny stan personelu latającego oraz plany rozwoju sieci lotnisk. Życzę dużo zdrowia wszystkim czytającym.

FeelFree, 01.12.2021 16:10

@Jeremiasz - przesyłam poniżej w linku aktualny cennik konkurencyjnych linii lotniczych dotyczący najbardziej obecnie obleganych destynacji

FeelFree, 01.12.2021 16:09

https://www.dw.com/pl/zrzeszenie-lekarskie-niezaszczepieni-na-covid-powinni-p%C5%82aci%C4%87-za-szpital/a-59948679

FeelFree, 01.12.2021 15:47

@Jeremiasz - czy zdążyłeś zauważyć, że jest epidemia ? Czy od załogi przygotowującej samolot do awaryjnego lądowania, aby jak najwięcej osób przeżyło będziesz jako pasażer domagał się poprawienia poduszki i podania gorącego obiadu oraz sernika? Mimo, że za bilet zapłaciłeś jedną piątą ceny biletu w innych liniach lotniczych? Po prostu nie kupuj biletu (nie płać składki). Albo wybierz inne linie lotnicze. Albo wybierz inny zarząd linii lotniczych, który nie będzie Cię oszukiwał, że w cenie najpodlejszej parówki otrzymasz na śniadanie najbardziej wykwintną szynkę.

Ptak_Re, 01.12.2021 15:24

Dokładnie. Popieram

Jeremiasz, 01.12.2021 14:46

Skoro ludzie nie mający covida, czyli 99% ludzi mają być tak traktowani to ja proponuję od dziś zaprzestanie opłacania składek zdrowotnych. Dlaczego mamy płacić i czekać miesiącami, być ignorowani, spławiani i traktowani tak, jakbyśmy nie potrzebowali pomocy.