reklama

36 zł od osoby za śmieci miesięcznie!

, Gospodarka, Wiadomości, 01.12.2021 12:50, red
Wygląda na to, że samorządowcy z gminy Zator idą na rekord.
36 zł od osoby za śmieci miesięcznie!

We wtorek (30.11) odbyła się sesja Rady Miejskiej w Zatorze. Jednym z jej tematów było podjęcie uchwały w sprawie ustalenia wysokości opłaty śmieciowej od stycznia 2022 roku.

Można powiedzieć, że radni z gminy Zator poszli na całego - podjęli decyzję, że nowa opłata śmieciowa (przy segregacji odpadów) będzie wynosić 36 zł od osoby miesięcznie (obecnie jest to 29 zł). Dla właścicieli domów posiadających na posesji kompostownik wprowadzono ulgę w wysokości 5zł od osoby miesięcznie (obecnie jest to 2 zł).

36 zł do jedna z najwyższych stawek w regionie.

Podwyższenie ulgi na kompostownik ma zachęcić do kompostowania odpadów zielonych, ponieważ okazuje się, że dotychczasowa ulga zachęca nie działała zbyt dobrze - firma komunalna odbierała w tym roku tyle samo odpadów zielonych, co w latach poprzednich.

Podwyższenie stawki za wywóz odpadów samorządowcami uzasadniają rosnącymi kosztami ich wywozu i przekazywania na wysypisko i wyższymi ofertami przetargowymi na 2022 rok. Władze zapewniają, że gmina nie zarabia na śmieciach ani złotówki. Wszystkie wpłacone przez mieszkańców pieniądze tytułem opłaty śmieciowej są przekazywane na obsługę koszów gospodarowania odpadami komunalnymi.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

tomekx, 01.12.2021 13:24

Brawo PIS za kolejna podwyżkę!