reklama
reklama

Co trzeba wiedzieć o suplementach diety?

Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 01.12.2021 07:45, ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Suplementy diety to środki spożywcze będące skondensowanym źródłem witamin i składników mineralnych lub innych substancji odżywczych. Zadaniem suplementów diety jest uzupełnienie niedoborów różnych substancji w organizmie, ale suplementy nie pełnią funkcji leczniczej. Suplementy diety nie zastąpią też prawidłowego, racjonalnego odżywiania.
Co trzeba wiedzieć o suplementach diety?

Należy wybierać produkty sprawdzonych producentów

Bezpieczne suplementy diety to takie, które pochodzą od znanych producentów i ze sprawdzonych źródeł. Jeżeli nie wiemy, jaki preparat wybrać, najlepiej poradzić się lekarza, farmaceuty lub dietetyka. Produkty te należy kupować tylko w sprawdzonych sklepach zarówno stacjonarnych, jak i internetowych. Należy wystrzegać się produktów kuszących zbyt niską ceną. Obecnie suplementy diety można kupić wszędzie – zarówno w aptekach, jak i w sklepach spożywczych, w drogeriach, w sklepach internetowych, a nawet na bazarach.

Należy je przyjmować zgodnie z zaleceniami producenta

Suplementy diety kupione np. w bee.pl są bezpieczne, jeśli przyjmuje je się zgodnie z zaleceniami producenta. Zbyt duże dawki suplementów mogą negatywnie wpływać na zdrowie i prowadzić do wielu chorób, w tym nowotworów. Stosowanie kilku suplementów lub leków o zbliżonym składzie może doprowadzić do przedawkowania substancji oraz do pogorszenia stanu zdrowia.

Suplementy muszą być pochodzenia naturalnego

Aby suplementy diety wspomagały nasz organizm, muszą być pochodzenia naturalnego. Część dostępnych na rynku suplementów diety zawiera związki chemiczne otrzymane w laboratorium.

Mogą wchodzić w interakcje z innymi suplementami i lekami

Ten sam suplement diety może być różnie tolerowany przez różne osoby. Ostrożność podczas suplementacji powinny zachować osoby ze skłonnościami do alergii oraz przewlekle chore, które przyjmują już spore ilości różnorodnych leków mogących wchodzić w interakcje z suplementami.

Najlepiej popijać je wodą

Suplementy diety najlepiej popijać wodą. To najbezpieczniejszy sposób. Czasami można użyć mleka lub soku. Suplementów nie można popijać kawą, herbatą, sokiem grejpfrutowym, alkoholem. Sok grejpfrutowy może osłabiać lub znacząco wzmacniać działanie tabletek.

Suplementacji witaminami i minerałami mogą wymagać osoby stosujące dietę odchudzającą, osoby starsze, wegetarianie, weganie, sportowcy, kobiety po menopauzie oraz kobiety w ciąży, ale w tym przypadku konieczna jest konsultacja z lekarzem.

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy