reklama

Odcinkowy pomiar prędkości na drodze w Kętach

, Na sygnale, Wiadomości, 30.11.2021 15:20, red
To będzie bat na piratów drogowych?
Odcinkowy pomiar prędkości na drodze w Kętach

Główny Inspektorat Transportu Drogowego przygotował listę 39 lokalizacji w Polsce, w których wykonane zostaną odcinkowe pomiary prędkości. Na liście są dwie lokalizacje w Małopolsce, w tym jedna z Kętach.

Odcinkowy pomiar prędkości ma powstać na liczącym 1,3 km odcinku ul. Jana III Sobieskiego w Kętach, od ul. Partyzantów do ul. Kleparz.

Na ulicy Sobieskiego w Kętach kierowcy bardzo często przekraczają prędkość. Dopiero ostatnio z powodu remontu drogi jest tam spokojniej.

OPP to system kontroli prędkości na danym odcinku trasy, który jeszcze skuteczniej niż fotoradar monitoruje prędkość jazdy kierowców. Na początku i końca odcinka znajdują się kamery, które rejestrują wszystkie samochody. System mierzy czas przejazdu na całym, wyznaczonym odcinku. Jeśli prędkość zostanie przekroczona (samochód przejedzie odcinek szybciej niż wynika to z czasu przejazdu z dopuszczalną prędkością na danym odcinku), wówczas kierowca otrzyma mandat.

Czy to powstrzyma niektórych kierowców przed zbyt szybką jazdą na ulicy Sobieskiego w Kętach?

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

radzio, 30.11.2021 22:01

Na tym odcinku i tak jest już rondo, na którym każdy musi zwolnić. Taki radar przydałby się na Kościuszki między Lidlem a Grupą Kęty.

dekar, 30.11.2021 17:07

Powinno jeszcze mierzyć głupotę urzędników