reklama

Cmentarze ponownie otwarte. Wiadomo po ile rząd skupi chryzantemy

, Gospodarka, Wiadomości, 03.11.2020 08:35, red
Po niespodziewanej decyzji rządu w trudnej sytuacji są przedsiębiorcy handlujący kwiatami i zniczami przed cmentarzami.
Cmentarze ponownie otwarte. Wiadomo po ile rząd skupi chryzantemy
Decyzja o nagłym zamknięciu cmentarzy w okresie Wszystkich Świętych wzbudziła olbrzymie kontrowersje. Ludzie dowiedzieli się o tym w ostatniej chwili - w piątek przed godziną 16:00. Cmentarze były zamknięte w sobotę, niedzielę oraz w poniedziałek.


We wtorek rano bramy cmentarzy ponownie zostały otwarte.

Po niespodziewanej decyzji rządu w trudnej sytuacji są przedsiębiorcy handlujący kwiatami i zniczami przed cmentarzami. Rząd obiecuje skup chryzantem poprzez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W opublikowanym w poniedziałek (2.11) wieczorem rozporządzeniu chryzantema doniczkowa wyceniona została na 20 zł za sztukę (skup powyżej 50 sztuk); chryzantema cięta - 3 zł za sztukę (skup powyżej 200 sztuk).

Póki co "branży kwiatowo-zniczowej" nie ma w najnowszej wersji Tarczy Antykryzysowej, w której ostatnio obiecano pomoc m.in. dla branży gastronomicznej i fitness. Przedsiębiorcy działający w tych branżach będą mogli liczyć na zwolnienia z płacenia składek ZUS i postojowe - pod warunkiem, że wykażą spadek obrotów o 40% w skali "rok do roku", czyli np. październik 2020 do października 2019.


foto: WB

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy