reklama

Zgubione wyniki, a pacjenci "warują" na kwarantannie

, Na sygnale, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 03.11.2020 11:45, PG
Zamieszanie z wynikami testów na koronawirusa.
Zgubione wyniki, a pacjenci


Kwarantanna nakładana jest przez sanepid osobom, które miały kontakt z osobą zakażoną, chorą lub podejrzaną o zakażenie. Trwa do 10 dni. Zgodnie z obowiązującym prawem osoby współzamieszkujące z osobą na kwarantannie nie podlegają już kwarantannie. Kwarantanna naliczana jest od dnia następnego po ostatnim dniu kontaktu z zarażoną osobą. Lekarz POZ może podjąć decyzję o konieczności jej przedłużenia, jeżeli stan zdrowia pacjenta będzie tego wymagał.

Jeśli nie ma się żadnych objawów kwarantanna kończy się wraz z upływem wyznaczonego czasu. Z kolei jeśli objawy wystąpią trzeba umówić się na teleporadę ze swoim lekarzem rodzinnym.

Jak informują nas mieszkańcy, w ubiegłym tygodniu niektórzy pacjenci zostali poinformowani przez wadowicki punkt wymazowy, że wyniki ich testów na covid-19 zaginęły i muszą zostać powtórzone. Na wyniki trzeba czekać nawet pięć dni.

Mieszkańcy przez kwarantannę nie mogą wrócić do pracy, a większość z nich nie ma objawów koronawirusa.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

bonifacy, 03.11.2020 12:46

Weszło w życie rozporządzenie na podstawie którego jeżeli któryś z domowników ma wynik dodatni reszta domowników od razu przechodzi z automatu na kwarantanne