reklama

Wielka akcja niesienia pomocy "Dzielni i Waleczni"

, MAGAZYN, Wiadomości, 02.11.2020 13:03, NEWSY CZYTELNIKÓW
Wielka akcja niesienia pomocy Dzielni i Waleczni obejmująca prawie całą Polskę skierowana do małych pacjentów z oddziałów onkologicznych oraz dzieci z Domów Dziecka dotarła do Małopolski i Śląska.
Wielka akcja niesienia pomocy

Pomysłodawczynią całej akcji jest Ewelina Waracka, która wspólnie ze swoją przyjaciółką Pauliną od 6 lat wspierają najmłodszych w ich walce z chorobą, a także dają radość tym, którym dom rodzinny kojarzy się z miłością, ciepłem i bezpieczeństwem. Akcja organizowana jest dwa t razy w roku, przy okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Dnia Dziecka.

- Na pomysł wpadłam w 2014 roku, tuż przed Bożym Narodzeniem, chętnych było bardzo dużo. To był dla mnie impuls do dalszego działania, choć sama nie miałam łatwo, bo mój syn Bartuś w tym właśnie czasie mając 6 tygodni zachorował na białaczkę. To pozwoliło mi przetrwać najgorszy czas, ale też nie chciałam być bierna i wrzuciłam post o akcji na jego stronie. Odzew był nieoczekiwany i wspaniały, zgłoszonych zostało wile dzieciaków, którym sprawiliśmy wielką radość na gwiazdkę- mówi Ewelina Waracka -

Z czasem do drużyny "Dzielnych i Walecznych" dołączyły, kolejne dwie wspaniałe przyjaciółki: Karolina i Julita.

Na czym polega sama akcja? Dzieci ze szpitalnego oddziału onkologicznego zgłaszają swoje marzenia. Organizatorzy tworzą listę marzeń i szukają chętnych do pomocy. Przekazują marzenie dziecka i darczyńca odsyła do organizatorów zakupione rzeczy, a organizatorzy tworzą paczki i zawożą je do Małych Wojowników. Akcja obejmuje również dzieci z domu dziecka.

Dzielni i Waleczni to Wieka Akcja niesienia pomocy i wielkiej empatii dla tych najmłodszych, których los nie oszczędził. To także wsparcie dla ich rodziców i bliskich, którzy codziennie czuwają przy nich opiekując się w szpitalach, palcówkach medycznych czy domach dziecka.

Jak mówią organizatorzy Dzielnych i Walecznych taka nazwa najbardziej pasuje do tych Małych Wojowników. Niesienie pomocy i uśmiechu stało stało się dla nich wyzwaniem, ale też wielką odpowiedzialnością, pracą, i poczuciem obowiązku.

- W tym roku odbędzie się już 7 edycja Wielkiej Akcji, do której chcemy zaprosić ze swej strony każdego - mówi Pani Ewelina Waracka i z uśmiechem dodaje, że to nie jest nic trudnego.

Na stronie jest pełen opis akcji oraz tego jak do niej dołączyć: https://www.facebook.com/DZIELNIiWALECZNI/

Akcja ma coraz większy zasięg ogólnopolski, w tym roku organizatorzy chcą zachęcić do pomocy mieszkańców Małopolski i Śląska. - Niech nas będzie jak najwięcej, to będą nietypowe święta dla nas wszystkich - mówi Ewelina Waracka.

Małgorzata Dłużak / Piotr Kucharski

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy