reklama

Kolejni piraci drogowi wpadli podczas policyjnej kontroli

, Na sygnale, Wiadomości, 02.11.2020 11:20,

Policjanci przypominają „jezdnia to nie tor wyścigowy”.

Kolejni piraci drogowi wpadli podczas policyjnej kontroli

W piątek policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego mercedesem, który w miejscowości Kossowa jechał z prędkością 113 km/h, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Z kolei w sobotę, na ul. Wadowickiej w Inwałdzie „wpadł” kierujący oplem, u którego policyjny miernik prędkości wskazał 123 km/h przy dozwolonej „sześćdziesiątce”

Natomiast wczoraj swoje uprawnienia do kierowania pojazdami stracił kierowca bmw, który w Babicy przekroczył dopuszczalną prędkość o 59 km/h oraz kierowca toyoty, który w Choczni poruszał się z prędkością 109 km/h przy dozwolonej „pięćdziesiątce”. Wszyscy kierowcy zostali ukarani mandatami i punktami karnymi, a także zostały im zatrzymane prawa jazdy, które będą mogli odzyskać za trzy miesiące.


30 października 2020 tuż po godzinie 14.00 w Osieku na ulicy Browarnej policjanci do kontroli drogowej zatrzymali samochód marki Opel, którego kierowca na odcinku gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h jechał 108 km/h. W trakcie kontroli okazało się, że za kierownicą auta siedzi 43 – letni mieszkaniec powiatu bielskiego.

W sobotni poranek tuz po godzinie 07.00 w Grojcu na ulicy Beskidzkiej policyjne sygnały usłyszał 34 – letni mieszkaniec Mysłowic. Mężczyzna kierując samochodem marki Ford na odcinku gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h jechał 109 km/h, czyli o 59 więcej.

Po południu policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Polanka Wielka . Na ulicy Długiej zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Skoda, którego kierowca na odcinku gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h jechał 106 km/h czyli o 56 km/h więcej. Jak się okazało za kierownicą pojazdu siedział 35 – letni mieszkaniec Bielska Białej.

1 listopada 2020 o godzinie 9.40 w Bulowicach na ulicy Krakowskiej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód dostawczy marki Opel, za którego kierownicą siedział 33 – letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna na odcinku gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h jechał z prędkością 106 km/h.

W Łękach na ulicy Piastowskiej do kontroli drogowej został zatrzymany 46 – letni mieszkaniec Kęt. Mężczyzna kierując samochodem marki Renault jechał z prędkością 101 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h.

Po południu tuż po 14.00 na ulicy Beskidzkiej w Grojcu policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Fiat Ducato. Kierujący nim 55 – letni mieszkaniec gminy Oświęcim jechał z prędkością 107km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h.

- Za przekroczenie prędkości na kierujących zostały nałożone mandaty i punkty karne, a także zostały im zatrzymane prawa jazdy, które będą mogli odzyskać za trzy miesiące. Policjanci przypominają „jezdnia to nie tor wyścigowy”. Apelujemy o przestrzeganie przepisów i nie przekraczanie dozwolonej prędkości. Policjanci przypominają, że jedną z przyczyn zdarzeń drogowych jest nadmierna prędkość, która niejednokrotnie uniemożliwia bezpieczne wykonanie manewru na drodze, zwłaszcza jesienią przy zmiennych warunkach drogowych - apelują policjanci.

źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy