Biedronka i Tesco wprowadzają udogodnienia dla seniorów

, Gospodarka, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 24.03.2020 08:00, INFORMACJA PRASOWA
Pierwszeństwo mają seniorzy.
Biedronka i Tesco wprowadzają udogodnienia dla seniorów
W pierwszej godzinie od otwarcia sklepów Biedronka pierwszeństwo wejścia mają seniorzy - poinformowało biuro prasowe Biedronki. Dodano że, seniorzy potrzebujący pomocy w zrobieniu zakupów mogą skorzystać ze wsparcia wolontariuszy.

Seniorzy są szczególni narażeni na konsekwencje koronawirusa i zaleca się im, by unikali miejsc pełnych ludzi. Jeśli jednak starsza osoba zdecyduje się przyjść do sklepu, Biedronka zaprasza ją w pierwszej godzinie funkcjonowania placówki. Senior skorzysta wtedy z pierwszeństwa wejścia do sklepu.


Sieć wskazała, że wzmacnia też zalecenia dotyczące priorytetowej obsługi seniorów przy kasie - na prośbę seniora pozostali klienci będą proszeni o przepuszczenie osoby starszej w kolejce.

Dodatkowo od wtorku 24 marca, w sklepach Biedronki zostaną umieszczone specjalne skrzynki i gotowe do wypełnienia proste formularze. Każdy senior, który potrzebuje pomocy w zrobieniu zakupów, a także każda osoba gotowa pomagać, może wypełnić taki formularz i zostawić w skrzynce - podała sieć.

Udogodnienia dla seniorów zapowiada również Tesco, które wprowadza specjalne godziny na zakupy dla osób z grupy podwyższonego ryzyka, w szczególności dla osób starszych. Akcja rozpoczyna się już we wtorek i będzie prowadzona codziennie we wszystkich sklepach sieci handlowej w Polsce w godzinach 9:00 - 10:00.

- Akcja jest apelem do wszystkich klientów, a jej celem jest umożliwienie osobom starszym szybkie i sprawne zrobienie najpilniejszych zakupów. Dzięki temu będą mogli szybciej wrócić do domu i będą mniej narażeni na zarażenie koronawirusem. W trakcie specjalnych godzin sklepy Tesco pozostaną otwarte dla wszystkich klientów, ale sieć handlowa prosi swoich pozostałych klientów o zrozumienie i ustępowanie pierwszeństwa osobom starszym w wyznaczonym czasie - czytamy w przesłanym do mamNewsa.pl komunikacie tesco

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

lotopalanka, 24.03.2020 20:51

To jakaś kpina. W Tesco to najpierw powinni zatrudnić ochroniarza który nie wpuszczał by dzieci do sklepu i pilnował żeby ludzie zakładali rękawiczki jednorazowe! W Tesco nie ma nawet limitu osób w sklepie. A seniorzy to akurat mają wszystko w d.... bo nawet rękawiczek nie zakładają!