reklama
reklama

Asfaltują Pańską Górę. Dla wielu to śmierć tego miejsca

Gospodarka, Wiadomości, 13.07.2023 11:04, eł

Będzie wygodniej chodzić czy jeździć jednośladem, ale park stracił dawną dzikość i malowniczość.

Asfaltują Pańską Górę. Dla wielu to śmierć tego miejsca

Dobiegają końca prace związane z budową alejek na Pańskiej Górze w Andrychowie. Właśnie trwa asfaltowanie tych z nich, które nie zostały pokryte masą bitumiczną już wcześniej. Ale nie wszystkie zostaną zalane asfaltem. Pozostałe mają nawierzchnię z kamienia i kruszywa.

Te asfaltowe budzą spore kontrowersje. Niektórzy mówią, że nie chcą oglądać takiej Pańskiej Góry, że dla nich to śmierć tego miejsca... - Leje pan beton wokół Stawu Anteckiego, asfaltuje pan ścieżki w lesie. Ludzie mnie pytają: „Ala, asfalt w lesie?” No, co ja mam odpowiedzieć? Przecież to ja nie ja leję ten asfalt... Za ciężkie miliony się to odbywa, za nasze, gminne pieniądze – mówiła podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Andrychowie do burmistrza Tomasza Żaka radna Alicja Studniarz, jedna z osób, które za zgrozą patrzą na postęp prac związanych z rewitalizacją Pańskiej Góry.

Inwestycję, która polega na wykonaniu alejek, oświetlenia, monitoringu oraz montażu ławek, koszy na śmieci i stojaków rowerowych realizuje konsorcjum złożone z firmy Lach Bud z Sułkowic i Zakładu Gospodarki Komunalnej z Andrychowa.

Ale to jeszcze nie koniec prac, jakie tam mają być przeprowadzone. Na rozstrzygnięcie nadal czeka przetarg na aranżację zieleni i zagospodarowanie terenu na Pańskiej Górze. Wykonawca będzie miał za zadanie między innymi wykonać skalniak, jagodnik, ogród geologiczny, paśniki dla jeleni i kuraków, nasadzenia przy ścieżkach oraz różnego rodzaju łąki. Posadzi też nowe drzewa i krzewy oraz zadba o pielęgnacje tych, które rosną tam już od lat.


Foto: WB

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Archanioł Michał, 13.07.2023 18:51

Szanowna eł czy Lach Bud już ma naliczane przez zdziśka kary umowne ( z tego co wiem termin upłynął 30 czerwca ), czy też dogadali się jak to rąsia z rąsią? No bo może jednak da się dogadać z wykonawcą co do terminu wykonania i zdzisiek na sesji o milionach za basen kryty dla BPBP po prostu łgał jak przysłowiowa bura suka ?

krl13, 13.07.2023 17:29

Zobaczcie, że ten najszerszy pas to podkład pod planowaną drogę, kolejny łacznik, bo nie można teraz robić drogi blisko torów to zrobili wyżej. Także kwestia czasu aż wepchną tam samochody, żeby spacerowało sie PRZYJEMNIEJ. Ale ludzie dalej ślepi i nie widzą problemu łykając propagandę sukcesu.

Skalpel, 13.07.2023 15:11

Jelenie i kuraki będą miały wyasfaltowaną drogę do paśnika a mieszkańcy gminy dziurawe albo polne drogi dojazdowe do domu. Ważne żeby mieć priorytety.

Zibi33, 13.07.2023 14:37

Tak sobie przypominam co ty Żaczku wygadywałeś przed wyborami gdy pierwszy raz startowałeś z Pietrasem w walce o fotel burmistrza tam był temat basenu pod chmurką w Andrychowie że jak tak można gminę zadłużyć oj działo się jeszcze było odliczanie do końca kadencji Pietrasa że jaki to beznadziejny gospodarz! A co robisz na ile ty zasłużyłeś tą gminę? Obłuda i jeszcze raz obłuda tylko że tacy jak ty się nawet nie wstydzą bo nie macie żadnych zasad

Zibi33, 13.07.2023 14:33

Dalej MN z uporem maniaka przekonuje jaką to wspaniałą inwestycje zrobił magistrat andrychowski niczym Gebels propaganda jakich mało. Zdewastowali ekosystem Pańskiej Góry za ogromne pieniądze zadłużając gminę jeszcze bardziej , przetarg na zagospodarowanie zieleni w lesie skalniak , co jeszcze ? Przecież to jawne drenowanie kieszeni mieszkańców a kto na tym zarabia ? Naród w tej gminie jest tak ciemny że aż strach

Nostradamus, 13.07.2023 13:02

"Zamordowali" Pańską Górę. Były przecież opinie by jak najmniej ingerować w przyrodę na Pańskiej. A tu zrobili asfaltową dwupasmówkę.

Koniczynka, 13.07.2023 12:10

Miliony złotych wyrzucone w błoto w pańską górę, śmieszny staw anteckiego, elektrociepłownie, mur oporowy, ruinę Bobrowskich. Gmina oficjalnie zadłużona na sto milionów złotych!!!!!!!!!!!!!!!! Układy i układziki???????... Rozbój w biały dzień robić asfalt w lesie.... Więc autami można tam śmigać. Bo asfalt to droga a nie chodnik czy alejka. Kto da teraz miliony rocznie na utrzymanie tego czegoś????? Sami swoi tam dostaną stałą pracę po znajomości do utrzymania tego czegoś.... A kto da kolejne miliony złotych na utrzymanie ruiny Bobrowskich????? Oczywiście najpierw trzeba dać kilkadziesiąt milionów na remont ruiny. Więc Szanowni Państwo... Pamiętajcie przy urnie wyborczej kto robi zbyteczne inwestycje, kto zadłużył Andrychów na ogromne miliony złotych, a tam gdzie ludzie latami czekają na inwestycje i remonty to kompletnie nic się nie dzieje... Oczywiście mieszkańcy osiedla 200 lecia podziękujcie za sypiącą się elewacje na szkole podstawowej nr 5 w Andrychowie, 40 letnie ogrodzenie przy szkole i parking na którym idzie skręcić nogę... Burmistrz Żak za to odpowiada i większość radnych z Jego obozu. I tu nie ma żadnego głupiego tłumaczenia że brakło kasy. Bo kasy jest i to sporo, tylko kasa idzie tam gdzie iść nie powinna. I jeszcze jedno pytanie kiedy prezes Nowak z elektrociepłowni odda te miliony złotych przekazane na elektrociepłownie i z jakim procentem do budżetu miasta i gminy Andrychów??? Gmina to nie bank!!!!!!!!!!!! Halo halo, pora się opamiętać!!!!!!! Bo zaraz gmina będzie brała kredyt by inny kredyt spłacić.

Koniczynka, 13.07.2023 12:06

Miliony złotych wyrzucone w błoto w pańską górę, śmieszny staw anteckiego, elektrociepłownie, mur oporowy, ruinę Bobrowskich. Gmina oficjalnie zadłużona na sto milionów złotych!!!!!!!!!!!!!!!! Układy i układziki???????... Rozbój w biały dzień robić asfalt w lesie.... Więc autami można tam śmigać. Bo asfalt to droga a nie chodnik czy alejka. Kto da teraz miliony rocznie na utrzymanie tego czegoś????? Sami swoi tam dostaną stałą pracę po znajomości do utrzymania tego czegoś.... A kto da kolejne miliony złotych na utrzymanie ruiny Bobrowskich????? Oczywiście najpierw trzeba dać kilkadziesiąt milionów na remont ruiny. Więc Szanowni Państwo... Pamiętajcie przy urnie wyborczej kto robi zbyteczne inwestycje, kto zadłużył Andrychów na ogromne miliony złotych, a tak gdzie ludzie latami czekają na inwestycje i remonty to kompletnie nic się nie dzieje... Oczywiście mieszkańcy osiedla 200 lecia podziękujcie za sypiącą się elewacje na szkole podstawowej nr 5 w Andrychowie, 40 letnie ogrodzenie przy szkole i parking na którym idzie skręcić nogę... Burmistrz Żak za to odpowiada i większość radnych z Jego obozu. I tu nie ma żadnego głupiego tłumaczenia że brakło kasy. Bo kasy jest i to sporo, tylko kasa idzie tam gdzie iść nie powinna.

krl13, 13.07.2023 11:24

Szerokość tego pasa asfaltowego na wjeździe od szutrowki to jakieś nieporozumienie. Po co taka szerokość? Po co!? Żeby jakiś oszołom wjechał tam atutem? Aranżacje zieleni w lesie (sic!) nawet nie skomentuję. Kto to będzie utrzymywał i ile pieniędzy z budżetu to rocznie pochłonie? A drogi i obiekty sportowe się sypią, ludzie na wioskach czekają na kanalizacje, bo pieniędzy na to nie ma.