reklama
reklama

Andrychów szykuje podwyżkę za śmieci

Gospodarka, Wiadomości, 13.10.2020 14:30, PG
Do przetargu zgłosiła się tylko jedna firma.
Andrychów szykuje podwyżkę za śmieci

We wtorek (13.10.) w urzędzie miejskim w Andrychowie otwarto oferty w przetargu na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Andrychów w 2021 roku.

Zgłosiła się tylko jedna firma: Zakład Gospodarki Komunalnej z Andrychowa wraz z partnerem – firmą Empol z Tylmanowej z ceną ponad 8,8 mln zł brutto. Magistrat przeznaczył na ten cel 7,8 mln zł. Nie trudno więc policzyć, że brakuje miliona złotych, czyli można spodziewać się podwyżki dla mieszkańców o kilka złotych. Obecnie opłata wynosi 20 zł od osoby miesięcznie.

Dla porównania rok temu przetarg wygrała ta sama firma z kwotą 7,6 mln zł.

Magistrat może też unieważnić ten przetarg i ogłosić nowy, ale w ostatnich latach i tak tylko ZGK zgłasza się do tego zamówienia, więc wiele to może nie pomóc.

Inne gminy również wprowadzają podwyżki. W Kalwarii Zebrzydowskiej z 19,5 zł na 25 zł, a w Wadowicach z 14 zł na 19,5 zł od osoby miesięcznie.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

oshin22, 14.10.2020 15:50

timurek - dzięki za sugestię - poduczę się. Niemniej może przedstawię moje myślenie bo chyba było niejasne. Jeśli GMINA jest właścicielem ZGK a ZGK jest nierentowne (przemilczę moją opinię dlaczego) to właściciel albo dotuje takie przedsiębiorstwo albo je zamyka. Z czego właściciel-GMINA dotuje ZGK? Ano z podatków - czyich? No moich (i ZGK i ZWIKU). Ale moje pieniądze idą jako zobowiązanie publiczno prawne (prawie jak podatek) na śmieci, żeby ZGK z nich zapłacił podatek, z którego idzie dotacja na nierentowną instytucję... Czyli i tak czy siak moje podatki idą na ZGK albo w opłacie śmieciowej albo podatkach. To chyba nie jest skomplikowane. Ja tylko uważam ,że ZGK jako spółka gminna >doi< tę gminę jak się da a gmina w postaci miłościwie nam panujących na to się godzi. Mi się to nie podoba i tyle.

timurek18, 14.10.2020 14:25

Proszę aby oshin 22 trochę się poduczył , podatki na rzecz Gminy płacą ZGK I ZWik tak jak każdy podmiot gospopdarczy w Gminie i to jest sporo kasy . Pozdrawiam

oshin22, 14.10.2020 13:22

timurek - proszę zauważ, że dokładam(y) się co miesiąc ponosząc horrendalne opłaty na tę instytucję łącznie z podatkami na rzecz gminy oraz cenami za wodę jak z kosmosu. Już kiedyś proponowałem, żeby ZWIK i ZGK połączyć to odpadnie trochę prezesów kierowników. Wówczas zostanie trochę pieniędzy na basen - a właściwie baseny. Swoją drogą 2 baseny w gminie - to prawie jak w Warszawie... ;-)

timurek18, 14.10.2020 09:50

Proponuję aby oshin 22 jako współwłaściciel ZGK dołożył się do utrzymania basenu otwartego . Pozdrawiam i życzę dobrego samopoczucia wszystkim "znawcom" problemów gospodarczych

beskidmaly, 14.10.2020 06:53

Kaczor dlaczego piszesz nie prawde ze Burmistrz "zaproponuje podwyzki" ,Burmistrz ogłosił przetarg i zglosil sie do przetargu Empol na zagospodarowanie smieci i ZGK na zbiorke odpadow .To gdzie widzisz role burmistrza i urzedu w kwocie przetargowej .Moze lepiej gdybyś wymyślił jakiś sposób aby wytwarzanie mniejszej ilości odpadow i pisanie prawdy o ilości osob zamieszkujących dana posesje w deklaracjach skladanych do urzędu. Pozdrawiam!

sowa, 13.10.2020 21:12

Brawo władze gminy!! Będzie na nagrody dla urzędników,za nic nie robienie!!!

rumcajs, 13.10.2020 20:23

Wiecie że niemiecka rodzina płaci w przeliczeniu na złotówki mniej za śmieci? 4 euro miesięcznie jest w Niemczech stawka (zależy od regionu).

kaczor, 13.10.2020 20:11

przecież to Burmistrz Andrychowa czy jego ekipa zaproponuje te ewentualne podwyżki! troll barte znów udowadnia że ma nas za stado idiotów.

oshin22, 13.10.2020 20:10

Ciekawe jest to ze śmieciomafia zawsze daje cene o 1 mln wieksza niz przetarg... hmm... kolejny traf jak co roku. Ja jako współwłaściciel spółki gminnej pod nazwą ZGK wnosze o rozwiazanie tego superdrogiego bytu żerujacego na swoich pracodawcach.