Telefony coraz częściej przyczyną pożarów

, Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 14.02.2020 09:45,

W mediach rośnie liczba niepokojących informacji o pożarach wywołanych przez podłączone do ładowania telefony. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce "pożar telefonu", aby przekonać się że jest to realne zagrożenie. W dzisiejszym artykule postaramy się krótko opisać, jak ograniczyć ryzyko takiej sytuacji.

Telefony coraz częściej przyczyną pożarów
Nad zabezpieczeniem baterii przed pożarem pracują całe laboratoria. Z założenia nigdy nie powinno się coś takiego wydarzyć, bateria posiada wbudowane zabezpieczenia, telefon z kolei ma układ sterujący ładowaniem, dzięki któremu bateria otrzymuje prąd o odpowiednich parametrach.
Nie zawsze jednak wszystko działa poprawnie.

Główne przyczyny problemów to:
- Źle zaprojektowana bateria - przykładem może być błąd w projekcie baterii montowanej w telefonach Samsung Note 7, w wyniku tego błędu Samsung wycofał z rynku całą wadliwą serię telefonów.
- Zewnętrzne źródło wysokiej temperatury - pozostawienie telefonu zbyt blisko źródła wysokiej tempratury, np. kominka czy kuchenki gazowej, może mieć opłakane skutki.
- Mechaniczne uszkodzenie baterii - niestety tak się zdarza, że rozbijamy nasze telefony, jeżeli po upadku telefon zaczyna się rozklejać, deformować to znak, że powinniśmy zweryfikować stan baterii.
- Wada produkcyjna baterii.

Jeżeli w Twoim telefonie klapka lub ekran uległy zniekształceniu, nie ściskaj go na siłę, być może bateria uległa uszkodzeniu i zaczyna puchnąć. Uszkodzenie mechaniczne naładowanej baterii może spowodowć zwarcie, a powstała w wyniku zwarcia temperatura może doprowadzić do samozapłonu.

Największe ryzyko pożaru telefonu pojawia się w trakcie ładowania baterii. Zarówno telefon jak i ładowarka w trakcie ładowania znacznie nagrzewa się, dlatego nie ładuj telefonu w nocy, kiedy nie ma nad nim nadzoru. Długie ładowanie wpływa również negatywnie na żywotność ogniwa, o czym pisaliśmy tu: "Jak wydłużyć żywotność baterii w telefonie"

Jeśli musisz ładować telefon czy tablet bez nadzoru, to pozostaw urządzenia na twardej powierzchni, tak aby ciepło mogło być swobodnie odprowadzone.

- Nigdy nie zostawiaj go do ładowania w pobliżu materiałów łatwopalnych: papierów, książek, zasłon czy firanek, przedmiotów z tworzywa, na kanapie , łóżku, a szczególnie nie pod poduszką.

- Zwróć również uwagę czy takie materiały nie znajdują się w pobliżu ładowarki.

- Dbaj o to, aby ładowarka i kabel nie były uszkodzone, popękane, przetarte.

- Do ładowania używaj ładowarek i kabli posiadających odpowiednie zabezpieczenia i certyfikaty, unikaj urządzeń "no name".

Kilka słów o Serwiso
Już od 9 lat z dużym powodzeniem naprawiamy Laptopy i Telefony w Andrychowie.

Od lutego jesteśmy w nowej dogodnej lokalizacji w centrum miasta:

ul. Krakowska 81 [naprzeciw Kina]

34-120 Andrychów

Telefon: 660 40 50 14 Mail: [email protected] / www.serwiso.com.pl

Polub nas na facebooku, bądź na bieżąco z Promocjami:

https://www.facebook.com/SerwisoNaprawa Telefonów zajmujemy się kompleksową naprawą telefonów i tabletów.

Wymiana baterii, zbitej szybki w telefonie czy gniazda zasilania to nasza codzienność.

Serwis Laptopów, a także odzyskiwanie danych, przyspieszanie pracy laptopa, czyszczenie układu chłodzenia w laptopie, naprawa płyty głównej, naprawa uszkodzonej obudowy laptopa, ekspresowa wymiana matrycy LCD w laptopach to również nasza specjalność, więcej znajdziesz na: www.serwiso.com.pl


Więcej o przyspieszaniu laptopa znajdziesz tu: http://www.mamnewsa.pl/artykuly

Posiadamy również w sprzedaży akcesoria do telefonów w tym oryginalne akcesoria marki Samsung.

Ładowarki indukcyjne, sieciowe i samochodowe:


Kable USB


Power Banki


Praktyczne gadżety


Szkła Hartowane 2,5D, 3D, 5D i folie hydrogel

Samochodowa ładowarka indukcyjna Quick Charge 10W 360*
- IPHONE & ANDROID
– obsługa jedną ręką
– wbudowany sensor automatycznie zamykający i otwierający ramiona uchwytu

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy