Szczyt zachorowań na grypę. Dwie starsze osoby zmarły z powodu powikłań

, Na sygnale, Wiadomości, 07.02.2020 20:00, PG
W styczniu zwykła grypa zbiera swoje żniwo. Mamy też informacje dotyczące koronawirusa.
Szczyt zachorowań na grypę. Dwie starsze osoby zmarły z powodu powikłań

Jak podała Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Krakowie w ostatnim tygodniu stycznia z powodu grypy w województwie małopolskim zmarły dwie osoby w wieku powyżej 65 roku życia.

W dniach 23 – 31 stycznia na grypę zachorowało aż 33 tys. osób w całej Małopolsce. W powiecie wadowickim było to 3144 osób, w powiecie oświęcimskim 756, a w powiecie suskim 1047.

W sumie w styczniu w Małopolsce zachorowało na grypę aż 73 tys. osób!

Grypa to bardzo niebezpieczna choroba, która z powodu powikłań, może skończyć się nawet śmiercią. Najczęstszymi objawami są: wysoka gorączka sięgająca 39-40 stopni, zmęczenie, złe samopoczucie, bóle mięśni i stawów a także ból gardła i katar. Dwa ostatnie objawy towarzyszą częściej przeziębieniu. Grypa przenosi się drogą kropelką i kiedy ktoś z naszego otoczenia zachoruje, to prawie na pewno my także położymy się do łóżka.

W czasie wzrostu zachorowań należy omijać duże skupiska ludzi a także pamiętać o myciu rąk oraz regularnym wietrzeniu pomieszczeń.

xxx

Jak poinformowało w piątek wieczorem ministerstwo zdrowia, w próbkach pobranych od osób (w całym kraju w sumie 30 osób, w tym mieszkańca Kęt, który przebywa w szpitalu w Cieszynie ), które ostatnio przebywały w Chinach, a po powrocie trafiły do szpitali z podejrzeniem koronawirusa, nie stwierdzono tego groźnego wirusa. Wszyscy czują się dobrze.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 09.02.2020 03:01

no i czemu łażą tacy zararzacze. Wyizolować i pozamykać. Grupa to wirus który przenosi się kropelkowo