reklama

Laser do depilacji - czym się kierować przy wyborze?

, Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 07.09.2021 12:38, ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Zabieg usuwania zbędnych włosków to jedna z najbardziej nielubianych czynności wśród kobiet, które marzą o gładkich nogach. Większość tradycyjnych metod depilacji przyprawia o bolesne podrażnienia i w dodatku nie gwarantuje długotrwałych efektów. Nie dziwi więc fakt, że z każdym rokiem rośnie zainteresowanie depilacją laserową. Co ciekawe, zabieg można wykonać w domowym zaciszu, jednak należy zaopatrzyć się w odpowiedni laser do depilacji. Czym kierować się przy jego wyborze? Podpowiadamy.
Laser do depilacji - czym się kierować przy wyborze?

Depilator laserowy – jak działa?

Jak działa depilacja laserowa? Schemat jest bardzo prosty. W nowoczesnych laserach dostępnych na rynku wykorzystuje się technologię IPL, czyli intensywne światło impulsowe. Urządzenie emituje wiązkę światła o konkretnej długości fal, która wchłaniana jest przez cebulkę włosa i powoduje jej zniszczenie. Należy jednak pamiętać, że wykonanie jednego zabiegu nie wystarczy - wymaga jest bowiem cała seria zabiegów w różnych odstępach czasowych, aby nie doprowadzić do odrostu włosków. Kilka pierwszych depilacji (ok. 1-3) trzeba przeprowadzać co tydzień. Kolejne sesje (ok. 4-9) należy wykonywać co 2-3 tygodnie. Dla podtrzymania efektów gładkich trzeba pamiętać o powtarzaniu zabiegów co 4-8 tygodni, w zależności od indywidualnych predyspozycji – tempa wzrostu włosów, ich struktury i poziomu zawartości melaniny. Więcej w tmy temacie można przeczytać na https://biznespolski.com/.

Depilacja laserowa – dlaczego warto na nią postawić?

Tradycyjne metody depilacji dają krótkotrwałe rezultaty, których osiągnięcie często okupione jest cierpieniem i pogarszającą się kondycją skóry. Najpopularniejszy sposób, czyli golenie maszynką jednorazową jest tanie i szybkie, jednak grozi podrażnieniami, wrastaniem włosków, które odrastają już po 1-2 dniach. Depilacja plastrami z woskiem skutkuje gładkimi nogami przez 2-3 tygodnie, jednak wyrywanie włosków wraz z cebulkami jest dość bolesne. Ciekawym rozwiązaniem są kremy do depilacji, które rozpuszczają owłosienie i usuwamy je bezboleśnie szpatułką, ale niektóre produkty uczulają i nie działają na każdy rodzaj włosa. Depilacja laserowa natomiast pozwala cieszyć się idealnie gładkimi nogami przez długie tygodnie, a dzięki urządzeniom przeznaczonym do użytku domowego nie trzeba korzystać z usług salonów piękności, gdzie dla bezpieczeństwa każdy musi nosić takie atrybuty jak FFP3 maska antywirusowa.

Depilator laserowy – jak wybrać najlepszy?

Przed zakupem konkretnego modelu depilatora należy zwrócić uwagę na kilka parametrów. Bardzo ważna jest liczba impulsów emitowanych przez laser do depilacji, jak również ilość poziomów pracy i możliwość regulacji mocy. Nie bez znaczenia okazuje się również szerokość powierzchni, jaką obejmuje laser podczas zabiegu oraz obecność dodatkowych funkcjonalności pomagających utrzymać nienaganny wygląd skóry.

Grafika: www.freepik.com

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy