reklama

Nowe podwyżki w Kętach na horyzoncie. Ciepło, woda, ścieki...

, Gospodarka, Wiadomości, 07.09.2021 14:50, red
Kolejna seria podwyżek.
Nowe podwyżki w Kętach na horyzoncie. Ciepło, woda, ścieki...
Spółdzielnia mieszkaniowa z Kęt poinformowała niedawno osoby mieszkające w mieszkaniach administrowanych przez spółdzielnię o podwyżce opłat za ciepło.

Tym razem podwyżka wynika z podwyższenia stawek opłat za ciepło przez wytwórcę ciepła - spółkę ECO. Zmianie uległa cena za zamówioną moc cieplną - aż o 13,99%, cena za zużyte GJ - o 12,55% oraz cena za nośnik ciepła - o 6,66%


Spółdzielnia informuje, że jest to już kolejna w tym roku podwyżka. I zaapelował do mieszkańców o oszczędzania energii cieplnej.

- Ponieważ po dokonaniu podliczenia kosztów centralnego ogrzewania oraz wpływów z wniesionych zaliczek wynika, że na większości budynków występuje saldo minusowe, zachodzi konieczność podwyższenia zaliczki za centralne ogrzewanie w roku 2022. Na powyższe wpływ ma również długość ostatniego sezonu grzewczego, który trwał 9 miesięcy - poinformowały władze kęckiej spółdzielni.

Podwyżki zostaną uwzględnione przy rozliczeniu za 2021 rok - w lutym 2022 roku.

Jednocześnie w października w całej gminie Kęty zaczną obowiązywać nowe, oczywiście wyższe stawki za wodę i ścieki. To z kolei "zasługa" taryfy wprowadzonej przez miejską spółkę wodociągową.

Do tej pory mieszkańcy płacili 5,32 zł za kubik wody netto, a po podwyżce zapłacą 5,52 zł (netto). W górę pójdzie także opłata za ścieki: z 11,50 zł na 11,62 zł na kubik.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Mk, 07.09.2021 15:30

Jestem mieszkańcem jednego z osiedli zarządzanych przez spółdzielnie i poprę z 100 %poprzedni komentarz w naszych blokach czas się zatrzymał totalny PRL ale zakładka na utrzymanie zarządu i fundusz remontowy ciągle rośnie. Żałosne jest to bo kolejne podwyżki za CO a bloki świeżo co ocieplone to po co ta cała termomodernizacja jak i tak z góry założenie, se będzie większe, zużycie ciepła chyba, że chodzi o to co powiedziała mi jedna, z mieszkanek po co remont pionów i instalacji jak blok z zewnątrz musi ładnie wyglądać i tak właśnie odbywają, sie, zebrania spółdzielni najlepiej w środku tygodnia i w południe żeby jak najmniej osób było żeby przepchnąć byle pierdole. Bloki się sypia ale ważne że ludzie płacą bo co mają robić gdzieś mieszkać muszą.

***** ***, 07.09.2021 15:03

Ta spółdzielnia to jest skandal. Kolejne pisma w tym roku z podwyżkami, non stop podwyżki za wszystko. Już teraz czynsze są podobne jak w nowych mieszkaniach a klatki,drzwi, parkingi pod blokami wyglądają dalej jak z prlu. Domofony niedziałają, drzwi do klatek otwiera się mocniejszym pociągnięciem klamki.