reklama

Black Friday, Cyber Monday, Black Weekend – fenomen zakupowy czy sztuczna obniżka cen?

Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 18.11.2023 10:55,
Czasami wydaje się, że konsumpcja stała się nieodłączną częścią naszego życia. Święta zakupowe, takie jak Black Friday, Cyber Monday i Black Weekend, stały się kluczowym momentem dla konsumentów poszukujących okazji. Niemniej jednak, wraz z rosnącym zainteresowaniem tymi wydarzeniami, pojawiają się również obawy dotyczące rzeczywistej wartości ofert. W niniejszym artykule przyjrzymy się dokładniej fenomenowi zakupowemu, podpowiemy jak unikać pułapek sztucznych obniżek cen i sprawdzimy czy warto uważać na promocje.
Black Friday, Cyber Monday, Black Weekend – fenomen zakupowy czy sztuczna obniżka cen?

Promocje cenowe Black Week – początek szaleństwa zakupowego

Promocje Black Week to okres, który zazwyczaj rozpoczyna się pod koniec listopada i trwa przez cały tydzień, prowadząc do Cyber Monday. To czas, gdy sprzedawcy oferują znaczne rabaty na swoje produkty, a konsumenci zaczynają przygotowywać się do zakupów świątecznych. To również moment, w którym wiele sklepów stacjonarnych i internetowych przyciąga uwagę klientów poprzez promocje i specjalne oferty.

Cyber Poniedziałek – okazja zakupowa online

Cyber Monday, który przypada na poniedziałek po Dniu Dziękczynienia, jest szczególnie skoncentrowany na zakupach online. To odpowiedź na rosnące znaczenie e-commerce w dzisiejszym świecie. Konsumenci oczekują, że tego dnia znajdą najbardziej atrakcyjne oferty w sklepach internetowych. Jednakże, wraz z popularnością zakupów online pojawiają się również obawy dotyczące bezpieczeństwa i autentyczności ofert, natomiast dzięki korzystnym zmianom w prawie od początku 2023 r. możliwa jest prosta weryfikacja sprzedawców zarówno online, jak i tych z obszaru tradycyjnego handlu.

Pamiętaj, że jeśli udało Ci się zdobyć wymarzony produkt dla swoich bliskich w ramach świątecznego prezentu, możesz go szybko i w prosty sposób wysłać z epaka.pl – profesjonalne usługi kurierskie na terenie całego kraju i opcja wysyłki za granicę, w dodatku w trybie ekspres, to najlepszy argument za tym, aby skorzystać z oferty wybranego przewoźnika i sprawić radość rodzinie czy przyjaciołom.

Czarny Weekend – sezon wyprzedaży czas start!

Black Weekend to termin obejmujący zarówno Black Friday, Sobotę, jak i Niedzielę. To kolejne przedłużenie zakupowego szaleństwa, które daje konsumentom jeszcze więcej czasu na zdobycie promocji. Jednak zwiększone możliwości zakupowe mogą prowadzić do impulsywnych decyzji, które często kończą się niepotrzebnymi zakupami.

Sztuczne obniżki cen – na co uważać?

Jednym z największych wyzwań podczas zakupów w czasie wyprzedaży i promocji Black Week, Czarnego Piątku i Cyber Poniedziałku jest rozróżnienie między rzeczywistymi obniżkami cen a sztucznymi promocjami. Wielu sprzedawców podnosi pierwotne ceny, aby potem oferować, wydawałoby się, korzystne rabaty. Dlatego ważne jest, aby być świadomym cen detalicznych przed promocjami i nie ulegać pozorom zbyt korzystnych okazji. Może w tym pomóc unijna dyrektywa Omnibus, według której sklepy mają obowiązek wyświetlania najniższej ceny produktu objętego promocją w ciągu ostatnich 30 dni zgodnie z art. 4 pkt. 2 ustawy o informowaniu o cenach towarów i usług: „W każdym przypadku informowania o obniżeniu ceny towaru lub usługi obok informacji o obniżonej cenie uwidacznia się również informację o najniższej cenie tego towaru lub tej usługi, która obowiązywała w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki”.

Jak uniknąć pułapek zakupowych?

Aby uniknąć pułapek zakupowych podczas szaleństwa Black Friday jak i całego Czarnego Weekendu, warto podjąć kilka kroków ostrożności. Po pierwsze, zrób listę zakupów i ustal maksymalny budżet. Po drugie, sprawdź ceny promocyjnych produktów, aby upewnić się, że oferty są rzeczywiście atrakcyjne. Po trzecie, czytaj recenzje produktów i opinie innych klientów, aby uzyskać rzetelne informacje na temat jakości i wartości produktów.

Black Week, Cyber Monday i Black Weekend to z pewnością czas gorączki zakupowej. Jednak, aby czerpać korzyści z tych wydarzeń bez ryzyka zakupów nieprzemyślanych, konieczne jest zachowanie umiaru i świadomego podejścia do zakupów. Unikanie sztucznych obniżek cen wymaga ostrożności, ale z odpowiednim podejściem można znaleźć prawdziwe okazje i cieszyć się udanymi zakupami świątecznymi.

Kupiłeś w tym czasie prezenty dla bliskich - sprawdź co dalej!

Jeżeli w czasie wielkiego Czarnego Święta zakupiłeś w promocyjnych cenach większość prezentów świątecznych możesz je jak najszybciej wysłać . Wówczas będziesz miał 100% pewności że, Twoi bliscy dostaną prezenty na czas i otworzą je w wieczór wigilijny.

Serwis epaka.pl przejmie rolę Świętego Mikołaja! Poprzez stronę internetową możesz nadać przesyłkę w dowolne miejsce w Polsce, jak i za granicę. Pamiętaj tylko, aby odpowiednio zabezpieczyć i zapakować przesyłkę. Następnie wystarczy podać odpowiednie wymiary i ofertę kurierską, która najbardziej Tobie pasuje. Gotowe!

Teraz możesz poczekać na kuriera, który zabierze od Ciebie paczkę i wyślę ją w podróż do Twoich bliskich.


- artykuł sponsorowany -

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy