reklama
reklama

Zmarł były dyrektor ośrodka kultury, człowiek o wielkim sercu

Wiadomości, Ostatnie pożegnanie, 12.06.2023 12:07, eł

13 czerwca odbędzie się jego pogrzeb.

Zmarł były dyrektor ośrodka kultury, człowiek o wielkim sercu

To ogromna strata dla społeczności gminy Zawoja. Zmarł Andrzej Jabłoński, były dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Zawoi (obecnie jest to Babiogórskie Centrum Kultury), zapalony społecznik, człowiek o wielkim sercu. Póki mu sił starczyło, działał dla dobra innych.

Andrzej Jabłoński pochodził z Zakopanego, ale z wyboru mieszkał w Zawoi. To on w latach 80. minionego wieku organizował tam pierwsze edycje Babiogórskiej Jesieni, wydarzenia kulturalnego, z którego po dziś dzień słynie ta miejscowość. To festiwal prezentujący folklor babiogórski oraz sztukę ludową regionu. Jego głównym punktem jest powitanie jesiennego redyku – powrotu pasterzy z owcami do wsi. Prócz tego Andrzej Jabłoński przez wiele lat współprowadził największe wydarzenie kulturalne w regionie - Tydzień Kultury Beskidzkiej w Makowie Podhalańskim.

Również na emeryturze był nadal bardzo aktywny. Działał w Towarzystwie Przyjaciół Zawoi, był też zapalonym wolontariuszem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Gdy rozpoczęła się wojna na Ukrainie, mocno zaangażował się w organizację zawojskiego punktu pomocy dla uchodźców z tego kraju. Przez kilka miesięcy dzień w dzień poświęcał swój czas pracy na ich rzecz. Ci, którzy go znali, twierdzą, że nikt nie będzie go w stanie zastąpić, bo niewiele jest osób o tak wielkich i szlachetnych sercach...

Andrzej Jabłoński zmarł w wieku 70 lat. Jego ostatnie pożegnanie odbędzie się 13 czerwca. Msza święta żałobna zostanie odprawiona o 14.00 w kościele parafialnym w Zawoi Centrum. Modlitwy w intencji zmarłego rozpoczną się pół godziny wcześniej.


Foto: Facebook/Sztab WOŚP Zawoja

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy